Nesenā pētījumā tika atklāta saikne starp bērnībā saņemtiem pērieniem un mentālo iezīmju izveidošanos tālākajā dzīvē.
Lai iepazītos ar pētījuma rezultātiem un 9 faktoriem, spied uz priekšu:
=
- Pēriens parāda to, ka “spēcīgāks” ir labāks.
Kad bērna sliktā uzvedība tiek sodīta ar pērienu, netiešā veidā bērnam tiek mācīts, ka tas, kurš ir lielāks vai spēcīgāks, nosaka, kas ir pareizi un kas nav pareizi. Vai tas nozīmē, ka Jūsu bērns drīkstēs noteikt to, kas ir pareizi/nepareizi, kad viņš kļūs spēcīgāks par Jums? Vai šis varētu būt iemesls, kādēļ ļauna izturēšanās pret vecākiem cilvēkiem kļūst izplatītāka?
- Pēršana demonstrē, ka vecākiem cilvēkiem ir tiesības fiziski ietekmēt jaunākus cilvēkus.
Piekopjot šādu “mācīšanas” tehniku, Jūs rādāt bērnam, ka drīkst sist par sevi mazākus, jaunākus un vājākus cilvēkus. Bērnam tas ir it īpaši mulsinoši, ja Jūs sodāt bērnu ar pērienu par to, ka viņš ir iekaustījis kādu citu bērnu. Kas, Jūsuprāt, var notikt, kad bērns izaugs lielāks par Jums?
- Iekaustīšana rāda piemēru, ka vardarbība ir problēmu atrisinājums.
Piedzīvojot pēršanu, bērns pieņem, ka tas ir paņēmiens kā risināt dzīves problēmas. “Ja man nepatīk tas ko Tu dari, tad es Tevi sitīšu.” Bērns pieņem, ka vardarbība un pazemošana ir efektīvs veids kā cilvēkiem likt darīt lietas, kuras Tu vēlies.
- Iepļaukāšana bojā bērna pašapziņu.
Kad bērni saņem pļaukas un pērienus no cilvēkiem, kuriem būtu viņi jāaizsargā, tad bērns sāk sev jautāt: ”Kas ar mani nav kārtībā?” Pašapziņa ir ļoti vērtīga un trausla lieta. Tā noteiks tālāko Jūsu bērna dzīves uztveri un noteiks, cik veiksmīgi viņam izdosies pilnveidot savu dzīvi.
- Pērieni paaugstina iespējamību, ka vēlāk dzīvē bēram izveidosies mentāla rakstura problēmas.
Saskaņā ar šo pētījumu, tika atklāts, ka ir cieša saikne starp vēlāk iegūtām mentālām veselības problēmām un piedzīvoto vardarbību bērnībā. Mēs vēlētos apgalvot , ka, perot savu bērnu, Jūsu nodoms nav bijis radīt ilgtermiņa psiholoģiskas problēmas.
- Pēršana bojā Jūsu un bērna savstarpējās attiecības un uzticību.
Vai atcerieties kā Jūs bērnībā piedzīvojāt pēršanu? Vai atcerieties kā pēc tam Jūs nodomājat: “Es esmu tik pateicīgs par to, ka vecāki mani mīl tik ļoti, lai mani sistu”? Protams, ka nē! Jūs visticamāk domājāt, ka Jūs viņus ienīstat vai ko līdzīgu, kas neuzlabo attiecības un nevairo uzticēšanos.
Protams, šādas domas bērna prātā nesaglabājas ilgi, ja vispārējie vecāku pienākumi tiek veikti labi. Tomēr pēršana var radīt nestabilu pamatu uzticībai starp Jums un Jūsu bērnu. Bērns sagaida, ka Jūs vienmēr aizstāvēsiet gan viņu, gan viņa intereses, bet pēršana bērnam liek apšaubīt šo pieņēmumu.
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk