Uzziniet šīs dienas galvenās iezīmes, tradīcijas un aizliegumus.
Saskaņā ar jauno baznīcas kalendāru 9. novembrī ticīgie godina 5. gs. Konstantinopolē dzīvojošā Matronas piemiņas. Tautas tradīcijā šo dienu sauc par “Matronas ziemu” vai vienkārši par “Ziemas dienu”.
Par to, ko drīkst un ko nedrīkst darīt šajā dienā, lasiet tālāk.
Svētku vēsture
Matrona bija dievbijīga sieviete un savu dzīvi veltīja Dievam. Viņa piedzima Pamfīlijā 5. gadsimtā un apprecējās ar ļoti labu vīru Domeciānu. Taču Matrona vēlējās kalpot Kungam šķīstībā un gavēnī, tāpēc lūdza, lai Viņš atbrīvotu viņu no laulības jūga.
Lasi vēl: Torte “Putna piens” pēc vecmāmiņas receptes: pirkstiņus var nolaizīt
Kādu dienu pēc cītīgas lūgšanas Svēto apustuļu baznīcā viņa nolēma aizbēgt no vīra un paslēpties klosterī. Tur viņa satika savu draudzeni Jevgeņiju, kas arī bija jaunava un veltījusies Kristum. Kopā viņas devās uz Jeruzalemi, kur Matrona kļuva slavena ar saviem brīnumiem un pravietojumiem. Viņa dziedināja slimos, uzminēja cilvēku domas, pareģoja nākotni un norādīja uz grēkiem.
Mūsu senči šo dienu uzskatīja par ziemas sākumu. Tāpat agrāk ticēja, ka sapnis, kas sapņots šajā dienā, ir pravietisks sapnis un piepildīsies nākamajā dienā pusdienlaikā.
Ko šajā dienā kategoriski nedrīkst darīt, lasiet nākamajā lapā!