Iestājoties īstajam karstajam gadalaikam, visi bez izņēmuma sakopj kāju nagus, “slīpē” papēžus un maina kurpes pret vasaras iešļūcenes vai sandalēm. Šķiet, ka nav iespējams izdomāt labākos apavus vasarai. Bet, ja ārstiem nav īpašu sūdzību par sandalēm, tad ar iešļūcenēm viss nav tik vienkārši, jo daži cilvēki tās siltajā sezonā izmanto kā galvenos apavus, bet tas ir absolūti nevēlami.
Vasaras čības
Kāpēc ārsti neiesaka regulāri valkāt iešļūcenes? Pirmkārt, higiēnas apsvērumu dēļ. Zinātne ir pierādījusi, ka uz zemes gabala, kura platība ir daži kvadrātcentimetri, var atrasties līdz 18 tūkstošiem baktēriju, starp kurām ir arī cilvēka veselībai īpaši bīstami pārstāvji – fekālijas.
Lasi arī: Numeroloģija mīlestības sardzē: skaitļi parādīs, cik ilgi attiecības turpināsies
Vasaras čības bieži ir izgatavotas no materiāliem, kas izraisa pārmērīgu kāju ādas svīšanu, kas veicina patogēno baktēriju aktīvu vairošanos. Ejot, iešļūcenes pastāvīgi sitas pie kājām papēža zonā. Tas izraisa ievērojamu epidermas keratinizāciju, kas pēc tam izraisa ādas plaisāšanu uz papēžiem.
Saskaņā ar ortopēdiskajiem un traumatiskajiiem rādītājiem šie apavi arī nav piemēroti. Valkājot čības, milzīgas briesmas gaida potītes locītava, kas pastāvīgi brīvajos apavos var nejauši zaudēt savu stabilo stāvokli, kas ir pilns ar negaidītām traumām.
Plāna un plakana zole bez amortizatoriem nespēj aizsargāt pēdas ejot. Tas var veicināt plakanās pēdas attīstību un pēdas deformāciju. Kad pēdas ir apautas, pēdas muskuļi piedzīvo palielinātu slodzi. Viņiem ir papildus jāpiepūlas, lai papildus visa ķermeņa kustībai turētu čības, kuras bieži vien cenšas nolidot. Rezultāts ir nevēlama cīpslu un muskuļu stiepšanās.
Turpinājums nākošajā lapā…