Šodien mēs detalizēti iztirzāsim klasisko olu biskvītu un kā to pareizi pagatavot
Neskatoties uz milzīgo recepšu skaitu, lielākajā daļā no tām – tikai pakāpeniska tehnoloģija, nepievēršot uzmanību svarīgām niansēm un detaļām. Un visbiežāk tieši to nezināšana ietekmē rezultātu, kas var būt slikts pat tik vienkāršam pusfabrikātam kā biskvīts.
Apsolu, ka pēc šī raksta pat cilvēks, kuram pavārmāksla ir tālu no kulinārijas, spēs pagatavot kvalitatīvu cepumu. Un daudzi turpinās uzlabot savus rezultātus un rast atbildes uz biežajām kļūdām.
Sākam ar sastāvdaļu izvēli
Olām jābūt istabas temperatūrā (22°C), lai saputošanas laikā veidotos visblīvākais karkass. Aukstas olas tiks saputotas ātrāk, bet pati putu struktūra būs vājāka. Tāpat olas vienmēr nosveriet, neskaitiet tās pa gabaliņiem, jo dažādiem ražotājiem ir atšķirīgs svars pat vienā iepakojumā. Tālāk paskaidrošu, kāpēc tas ir svarīgi.
-Cukurs ir atbildīgs par olu putu blīvumu. Labāk, lai cukurs nebūtu rupjš, lai saputošanas laikā tam būtu laiks izšķīst.
-Izmanto kviešu miltus, kas izsijāti, lai atbrīvotos no gabaliņiem, ražošanas gružiem.
-Sāls palīdz stabilizēt putas, kas veidojas, saputo olas (tas ir svarīgi, lai mīklā labi aizturētu gaisu), un regulē garšu.
Svarīgi!! Šajā biskvītā NAV izmantots raugs vai cepamais pulveris. Šīs ir klasiskā biskvīta galvenās sastāvdaļas. Katrai sastāvdaļai ir noteikta precīza proporcija gramos:
Katrai ~ 60 g olu pievieno 25 g cukura un 30 g kviešu miltu. Zinot šo proporciju, var pārrēķināt vajadzīgo sastāvdaļu skaitu dažādiem nepieciešamajiem tilpumiem. Ir arī papildu sastāvdaļas, kas nodrošina garšu. Visbiežāk tā ir vaniļa, tā var būt vaniļas pulvera, ekstrakta, pastas vai vaniļas cukura veidā.
Recepte, kura formiņas izmēri ir d=16, h=7:
Kā ekonomiski uzklāt svētku galdu tā, lai tas neizskatītos lēti
Sastāvdaļas:
Vistas ola (3 gab.) – 180 g
Baltais cukurs (smalkais) – 75 g
milti (kviešu) – 90 g
Sāls – 2 g
Vanilīns (1 tējkarote)
Mīklas pagatavošanas tehnoloģija
1. solis: Sākam ar olu stabilizēšanu ar sāli (var pievienot nedaudz citrona sulas). Kā jau minēts iepriekš, sāls palīdz stabilizēt putas, kas veidojas, saputo olas.
Tas ir tāpēc, ka sāls mijiedarbojas ar olu baltumiem, palielinot to stabilizācijas pakāpi. Un stabilizētās putas nodrošina labu gaisa saglabāšanos mīklā, kas veicina tās gaisīgo konsistenci un labu uzrūgšanu cepšanas laikā.
Olas saputo kopā, nesadalot baltumos un dzeltenumos, iegūst vieglu un daļēji cietu masu.
Ja miksera jauda ir 350 W, tas bez grūtībām saputo olas līdz vēlamajai struktūrai. Dzeltenums satur lecitīnu, kas palīdz stabilizēt emulsijas, savedot kopā šķidrumu (olbaltumu) un taukus (dzeltenumu), un nostiprina olu masas struktūru, padarot to stabilāku un blīvāku.
2. solis: stingras olu struktūras veidošana (vai olu saputošana ar cukuru)
Mēs pievienojam cukuru pakāpeniski, trijās daļās. Kad pirmā daļa ir iejaukta, pievienojam nākamo. Pakāpeniska cukura pievienošana palīdz nodrošināt tā vienmērīgu sadali, kontrolējot putu apjomu un stabilitāti un saglabājot optimālu mīklas konsistenci, lai iegūtu perfektu cepumu.
Ātra cukura pievienošana var izraisīt putu sabrukšanu, kā rezultātā mīklas masa zaudēs tilpumu un gaisīgumu, kas ietekmēs cepumu galīgo rezultātu.
Lasi vēl: Gardu kokteiļu receptes jūsu ballītei + viena slepena sastāvdaļa
Miltu pievienošana
Miltus pakāpeniski pievieno olu un cukura maisījumam un viegli, bet ātri samaisa, lai izvairītos no gaisa zuduma un miltu gabaliņu veidošanās. Tieši gaiss mīklu padara uzpūstu un augstu, tāpēc mīklā nav nepieciešams raugs vai cepamais pulveris.
Secinājums. Tātad, lai iegūtu perfektu klasisko biskvītu, atcerieties, cik svarīgas ir pareizas sastāvdaļu proporcijas, soļu secība un rūpīga gatavošanas tehnika. Lai veicas gatavošanā!