Izmantojot Mēness kalendāru, tiek sabojāti stādi un raža – paskaidrošu kāpēc

Tas ir tāpat kā putras vārīšana no cirvja… Tagad ir tik daudz meklēšanas vaicājumu par labvēlīgām Mēness kalendāra dienām. Tas vienkārši ir mūsu atpalicības rādītājs, diemžēl

Teikšu patiesību, lai cik rūgti tas kādam liktos. Un mēģiniet laipni pārliecināt spītīgākos dārzniekus, ka viņi kļūdās. Pagājušajā gadā gurķus sēju 30. martā (bija neitrāla diena) un 10. aprīlī (bija vislabvēlīgākā diena) stādiem. Bet tā ir pilnīga sakritība, jo es nesekoju līdzi kalendāram. Visi šie aizvainojumi, piemēram: “Es neesmu pret Mēness kalendāru, bet ja kādam tas patīk… Bet es pats to nelietoju. Un jūs darāt, kā vēlaties…”

Kaut ko līdzīgu esmu daudzkārt rakstījis un atkārtojis ļoti pieklājīgi. Bet diemžēl tas nerada nekādu efektu. Es iestādīju papriku pagājušajā sezonā 5. martā. Tauta tiek maldināta, Mēness un dārza kalendāri tiek ražoti rūpnieciskā mērogā. Gandrīz visi tam tic – darbojas bara instinkts.

Mēness kalendāram ir dziļas saknes. Tos ielika dārznieku apziņā ne vakar, bet jau ļoti, ļoti sen. Tā ir kaut kāda mistika… Bet es nerunāju par to, ka ir “burvju” dienas stādu un stādu sēšanai. Un par to, ka principā ir tik daudz, tā sakot, “ticības brīnumiem”. Vienkārši laikapstākļi mainās pa gadiem, pat ne pa gadu desmitiem. Nevar salīdzināt Jāni, kurš dzīvo Liepājā un Annu, kura Rēzeknē – abi nopirkuši vienu un to pašu kalendāru nu un tagad tik sēs.

Sīpolu sēklas iesēju 5. martā (labvēlīgu dienu izvēlējos nejauši), komplektus iesēju dārzā 28. aprīlī (bija neitrāla diena). Nav nekāds sistēmas, un bildē redzami sīpoli no komplektiem.

Tas ir kā Vilks no pasakas, kurš naivi noticēja Viltīgajai Lapsai. Viņš noķēra zivis ar asti ledus bedrē, taču viņš stingri uzskatīja, ka jums vienkārši jāatkārto burvju vārdi: “Noķer zivi!” “Liels un mazs!” Rezultātā viņš sastinga līdz ledus bedrei. Un Lapsa tikai smējās.

Un es iestādīju papriku pagājušajā sezonā 30. martā. (Tā vienkārši bija neitrāla diena). Mēness kalendāram ir tās pašas “virsotnes un saknes”. Uz augoša mēness (domājams) labāk iesēt “augšas”, bet uz dilstoša mēness (domājams) saknes. Viņi saka, ka tas ir vienīgais veids, kā iegūt maksimālo ražu.

Kalendārs 2025. gada februārim

Daudzās valstīs joprojām cenšas visu darīt, skatoties uz zvaigžņu, Mēness, zvaigznāju stāvokli… Vispirms konsultējas ar astrologiem, un tad dodas pie zobārsta, iepērkas, apprecas… Žēl, ka vēlāk neviens neveic statistiku. Pagājušajā sezonā kāpostus sēju 2. un 13. aprīlī. (Nejauši šīs dienas izrādījās labvēlīgas un neitrālas).

Bet neviens neatceras pagājušo gadu un neanalizē iegūtos rezultātus. Jo neviens neveic uzskaiti. Un pat ja tā notiek, mēs parasti neveiksmes un panākumus ražas novākšanā saistām ar laika apstākļiem. Bet ne ar Mēness kalendāra izmantošanu. Uz brīdi padomājiet, ko tas nozīmē! Nav pierādījumu par Mēness kalendāra efektivitāti, taču lielākā daļa cilvēku tam tic.  Tas ir vēl sliktāk nekā bērnu ticība Ziemassvētku vecītim. Vismaz ar dāvanu saņemšanu saistās kaut kas patīkams. Un kāpostus dobēs iestādīju 18.-21.maijā. Man nav ne jausmas, kādas dienas tās bija.

Neviens nepārbauda, ​​un to vārdi, kas visu stāda un ražu novāc tikai pēc mēness, ir tukši vārdi, kā saka, tos nevar piešūt darbībā! Jo nav ticamas un skaidras statistikas. Tajā pašā laikā mans kāposts bija izcils, pat Briseles kāposti paspēja izaugt. Bet tiem, kas tic, pat lauksaimniecības firmas viņiem nav autoritāte. Lai gan neviens lauksaimnieks un pārtikas ražotājs nekad savā darbā neizmanto Mēness kalendāru.

Es atkārtoju: profesionāļi nekad neizmanto Mēness kalendārus. Viņi vadās tikai pēc laikapstākļiem un reģionam piemērotajiem sēšanas un stādīšanas laikiem. Katram reģionam un klimatam ir savs. Tagad dažviet sākuši piedāvāt kalendārus pa reģioniem. Domāju, ka man šajā ziņā ir kāds nopelns. Ne velti es par to rakstu jau vairākus gadus.

Un ziniet dažreiz šķiet, ka gudrākās vietnes mani ir dzirdējušas. Un tagad viņi piedāvā ne tikai Mēness kalendāru, bet arī kalendāru, kurā ņemti vērā noteikti reģioni. Kam vismaz ir jēga. Un otrs viņu viltības līmenis ir tas, ka šādās tabulās ar labvēlīgām dienām nav daudz ārkārtīgi nelabvēlīgu dienu. Es pārbaudīju savu pagājušā gada ražu salīdzinājumā ar pagājušā gada Mēness kalendāru.

Bietes sēju pagājušajā sezonā 2. un 21. aprīlī stādiem. Nejauši šīs izvērtās labvēlīgas dienas. Negaidīti, pašam nezinot, nokļuvu vai nu vislabvēlīgākajās dienās, vai vienkārši labvēlīgās. Vai tuvu šīm dienām.

Atradu pagājušā gada tabulu, kurai neievēroju. Bet nez kāpēc uzminēju pareizi ar stādījumiem “pareizajās” dienās… Pareizi uzminēju gandrīz visur. Atradu zīmi no pagājušā gada aprīļa, bet ir skaidrs, ka tā ir tikai sakritība vai arī man ir iebūvēts “labākais dienas sensors” intuīcijas līmenī. Viņi saka, ka ir cilvēki, kuriem ir “zaļā” enerģija. Un, starp citu, mana zīme ir Vēzis, kas nozīmē, ka pastāv tieša saikne ar Mēnesi. Joks:)

Un par pagājušā gada martu – esmu pilnīgi pārliecināts, ka lielākā daļa dārznieku vēlāk vienkārši sabojā savus stādus. Sakarā ar atskatu uz Mēness fāzēm. Galu galā es pārbaudīju tikai savas pagājušā gada sēšanas dienas. Un daudzi uzskata, ka stādi jāstāda arī saskaņā ar astronomisko “zinātni”. Bet šīs dienas man nesakrita ar kalendāru. Arī padoms nesakrita ar ražas novākšanas dienām.

Lasi vēl: Kā mazgāt zemenes (ogu mazgāšanas padomi, kas ir laika izšķiešana)

Burkānus iesēju 28.aprīlī. (Tā vienkārši bija neitrāla diena.) Citiem vārdiem sakot, runa pat nav par sakritībām vai negadījumiem. Burkānu raža bija izcila. Stādījām trīs krāsu burkānus.

Fizālis sēju pagājušajā sezonā 5. martā. (Tā gadījās būt labvēlīga diena.) Un tas iekrita 10. aprīlī. Tā vienkārši bija mēneša vislabvēlīgākā diena. Tas pats attiecas uz Mēness kalendāru. Ir viegli sabojāt stādus. Bet ja pieskaita: labas sēklas, piemērotas šķirnes, laikapstākļi, uzkrātā pieredze audzēšanā tad Mēness kalendārs nebūs vajadzīgs.

Fizāļu raža izrādījās pieklājīga, bet noteikti citu faktoru, nevis sējai izvēlētās dienas dēļ. Un manas fotogrāfijas to apstiprina. Tomāti, arbūzi, melones, dilles un zaļumi… Nekad neievēroju drukāto kalendāru ieteikumus. Varbūt vajadzētu veikt īpašu eksperimentu. Un izvēlieties “sliktākās un labākās” dienas stādīšanai. Un tad salīdziniet rezultātus. Bet… es negribu. Es tikai droši zinu, ka tas viss ir kā tā putra no cirvja.

COMMENTS

Leave a Comment