Izsludināta ģimeņu godināšanas akcija “Mana Goda ģimene”. Pieteikt lielisku ģimeni var ikviens

Latvijas Goda ģimenes gada ietvaros ir izsludināts ģimenes godinošs konkurss akcija “Mana Goda ģimene”, kas norisināsies līdz 31. augustam. Pieteikt savu Latvijas Goda ģimeni iespējams ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Izvirzīt godināšanai savā novadā dzīvojošās kuplās saimes aicinātas arī Latvijas pašvaldības.

Latvijas valsts simtgades gads ir izsludināts par Goda ģimenes gadu, un viens no gada uzdevumiem – teikt īpašu paldies ģimenēm ar bērniem. Tāpēc vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” aicina pieteikt savu Goda ģimeni – tādu ģimeni, kurai vēlētos dāvāt Goda ģimenes titulu. Pieteikumā jābūt nelielam pamatojumam (minimālais rakstu zīmju skaits 800), kāpēc pieteikta tieši šī ģimene. Izstāstīt savas Goda ģimenes stāstu var neatkarīgi no tā, vai sakāmais ir pavisam svaigs vai arī jau vairāku gadu desmitu vēstures putekļu klāts.

“Pieteikt var, piemēram, savu ģimeni, vecvecāku vai citu radu ģimeni, un šis pieteikums var būt pat apcerējums par savu nākotnes ģimenes vīziju – kā savas ģimenes ideālu. Tāpat iespējams pieteikt kaimiņos vai draugu vidū sastopamu iedvesmojošu ģimeni, kura ir pelnījusi, ka to godina,” stāsta vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja, Goda ģimenes gada vēstnese Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Par savu Latvijas Goda ģimeni, tās tradīcijām, vērtībām un sapņiem aicināts stāstīt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Konkursā akcijā piedalīties lūgtas arī Latvijas pašvaldības, izvirzot savā teritorijā dzīvojošās kuplās saimes, kuras audzina vai rūpējas par trim vai vairāk bērniem un kurām vēlētos piešķirt Goda ģimenes titulu.

Latvijas Goda ģimenes vēstnese, septiņu bērnu mamma Kristiāna Tēberga uzsver, ka daudzbērnu ģimenes ir jāgodina: “Mūsdienās audzināt pat vienu bērnu ir uzdrīkstēšanās, trīs – tas jau ir lieliski, un šādu ģimeņu mums ir ļoti daudz, tas priecē. Valdība, palielinot pabalstus, ir parādījusi, ka tai rūp daudzbērnu ģimenes, bet mums, ģimenēm, būtu svarīga arī līdzcilvēku, draugu, kaimiņu un garāmgājēju attieksme – ka viņi izturas pozitīvi, nevis, kā reizēm šķiet, uzskata mūs par “meža dīvainīšiem”. Gribētos, lai viņi priecājas līdzi, atbalsta mūsu izvēli.”

Tēberga uzsver, ka Latvijā ir daudz lielisku daudzbērnu ģimeņu, tomēr ne visas varētu būt gatavas akcijā “Mana Goda ģimene” izrādīt iniciatīvu, tāpēc septiņu bērnu mamma mudina sabiedrību iesaistīties, pastāstot par jaukajām ģimenēm sev apkārt.

Balvas!

Kopumā Goda ģimenes tituls tiks piešķirts vismaz 16 Latvijas ģimenēm.

3 ģimenēm galvenā balva – kruīza ceļojums visai ģimenei no “Tallink”.

Daudzbērnu ģimenēm piemērotākais mobilo sakaru operators “Amigo” dāvās savu simpātiju balvu – mobilos tālruņus visai ģimenei.

Pārsteiguma balvas no Latvijā radītu koka spēļu zīmola “Muzle”, grāmatu izdevēja “Zvaigzne ABC” un Latvijas ražotāja, graudaugu pārslu zīmola “MILZU”!

Uzvarētājus svinīgi apbalvos Tēva dienas festivālā, kas notiks 9. septembrī plkst. 12.00 Rīgā, Vērmanes dārzā.

Pieteikt savu Goda ģimeni var, uzrakstot nelielu stāstu vai pieteikumu (ne mazāk kā 800 rakstu zīmes), un tas jāiesniedz līdz 31. augustam:

? nosūtot pa pastu (vēlākais pasta zīmoga datums ir 2018. gada 31. augusts) ar norādi konkursam “Mana Latvijas Goda ģimene” uz adresi: SIA “Mammām un tētiem”, Brīvības iela 40-16, LV-1050;

? vai elektroniski (ja darbi tiek ieskenēti un pieejami elektroniskā formā) uz e-pastu: [email protected];

? vai personīgi iesniedzot SIA “Mammām un tētiem” Brīvības ielā 40-16, Rīgā, LV-1050.

Iesūtot pieteikumu, obligāti jāpievieno tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese!

Konkursa nolikums un plašāka informācija oficiālajā Latvijas Goda ģimenes vietnē www.laiksberniem.lv un www.mammamuntetiem.lv.

Akcijas mērķis ir pateikt paldies ģimenēm ar bērniem, aktualizēt ģimenes un bērna kā vērtības apzināšanos sabiedrībā, izcelt stipru ģimeņu spēku un nozīmi, kā arī pievērst uzmanību sabiedrības attieksmei un stereotipiem par kuplām ģimenēm.

Visus konkursam pieteiktos aprakstus un stāstus vērtēs žūrijas komisija, kurā ir pārstāvji no Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv”, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Goda ģimenes gada vēstneši.

Konkursam iesniegtie darbi netiek atdoti un var tikt izmantoti sociālajos tīklos, kā arī pilnībā vai daļēji publicēti medijos, nodrošinot konkursa un tā mērķu publicitāti. Pieteikumā norādīto personu vārdi bez iepriekšējas saskaņošanas netiks publiskoti. Konkursa rezultāti līdz 11.09.2018. tiks atspoguļoti mājaslapā www.laiksberniem.lv un www.mammamuntetiem.lv. Uzvarētāji tiks informēti individuāli, nosūtot e-pasta vēstuli vai sazinoties pa norādīto tālruņa numuru.

Sīkāka informācija: www.mammamuntetiem.lv vai rakstot uz [email protected]

Leave a Comment