Lūk, daži padomi, kā palīdzēt insulta gadījumā:
1.Vissvarīgāk ir saglabāt mieru un nekustināt cilvēku, kam ir insults. Labāk izmantot medicīnisko adatu, bet ja tādas nav, derēs arī parastā adata.
2.Ja izmanto parasto adatu, tad pirms tam tā jāsterilizē (paturi to virs uguns liesmas). Pēc tam iedur visu 10 pirkstu galos, tieši zem naga.
3.Ja nav asiņu, tad pirkstu stiprāk jāsaspiež, lai tās sāktu tecēt.
4.Kad visi 10 pirksti asiņo, pamanīsi, ka insulta slimnieks pamazām atgūst samaņu.
5.Ja cietušajam ir saviebta mute, tad jāmasē viņa ausis, līdz tās paliek sarkanas, jo tādā veidā uzlabosies asins plūsma. Pēc tam jāiedur ausu ļipiņās, līdz iztek divas asins lāses.
6.Pagaidi kamēr slimnieka stāvoklis stabilizējas un tad aizved viņu uz slimnīcu.
Necenties cietušo novietot sēdus pozā, jo tā var strauji nokristies asinsspiediens. Labāk palīdzi viņam apgulties.
Šī ir tradicionālā Ķīniešu metode, kas sevi pierādījusi vairāku gadsimtu garumā. Ķīniešu eksperti apgalvo, ka tā ir efektīva 100% gadījumu un var palīdzēt izglābt kādam dzīvību.
Lasi arī: Paaugstināts asinsspiediens, jeb hipertensijas – kā zināt, ka tev tas ir!
Insults ir otrais biežākais nāves cēlonis. Ja paveicas, cilvēks paliek dzīvs, taču pastāv iespēja kļūt paralizētam visu atlikušo mūžu. Tāpēc atceries, ka šī metode var izglābt dzīvību ļoti īsā laikā, turklāt cietušais pilnībā atlabs.
Kad izlasi šo rakstu, pārsūti to saviem draugiem un ģimenes locekļiem. Varbūt tieši tu būsi tas, kurš izglābs dzīvību kādam insulta slimniekam.
Avots: womendailymagazine.ru