Kas ir sapņu ķērējs?

Sapņu ķērāji ir slavens amulets, ko var iegādāties kā suvenīru gandrīz katrā suvenīru veikalā vai no amatniekiem. Bet šim amuletam ir senā vēsture, kas nosaka tā rituālās un aizsardzības īpašības.

Sapņu ķērēja forma ir apļveida pamatne, kurā tiek austi pavedienu un rotājumu modelis. Tiek uzskatīts, ka sapņu ķērējs aiztur sliktos sapņus savā tīmeklī, un tie nepiepildās, un arī noved negatīvu no miega. Turklāt sapņu ķērējs, saskaņā ar dažiem uzskatiem, ir ar citām noslēpumainām īpašībām.

Eksperti ir savākuši leģendas par šo amuletu. Ja jums ir sapņu ķērējs jūsu mājās, vai arī izvēlaties to kā neparastu klātbūtni, noskaidrojiet, ko tas dara.

Indiešu sapņu ķērājs

Tas ir mums visiem pazīstamais ķērējs – ar iekšpuses zirnekļveidīgo rakstu un spalvu apdari vai kādu citu dekoratīvu elementu centrā. Meistari uzskata, ka, ja ķērējs nav vajadzīgs kā vienkāršs dekors, bet kā aizsardzības simbols, tas būtu jāizgatavo tikai no dabīgiem materiāliem: rāmis – no koka stīpas, zariem, dekoratīvie elementi – no spalvām, akmeņiem un minerālvielām, jūras dzīvnieku čaulām. Diegam arī nevajadzētu būt sintētiskām, bet dabīgām.

Mūsdienu meistari var dot ķērājiem atšķirīgu formu un salikt sarežģītus modeļus, bet tiem visiem vajadzētu būt līdzīgiem tīmeklim. No Ojibves (Kanādas tauta indiešu valodā) sapņu ķērējs – asabikešin – tiek tulkots kā “zirneklis”. Leģendas par sapņu ķērājiem ir saistītas ar zirnekļiem. Nesteidzieties atbrīvotos no ķērēja, ja jūs ciešat no araknofobijas: starp indiešiem zirnekļa tēls nav apveltīts ar negatīvu vērtību.

LASI ARĪ: Kādas lietas ir jāizmet pirms Jaunā gada: mēs atjaunojam kārtību un piesaistām labklājību

Viena leģenda stāsta par indiāņu cilts vecāko, kam gudrais parādījās kā zirneklis. Aužot sapņu ķērēju, viņš viņam teica, ka stīpas ir cilvēka dzīves ceļš, un zirnekļa tīkls padara to pieejamu personai. Ja viņš ir apsēsts ar smagām kaislībām, viņi sūtīs viņu pa nepareizu ceļu. Tīmeklis nogalina sliktas domas, izlaižot tikai labus nodomus.

Vēl viena leģenda ir par zirnekli, visu cilvēku māti. Kad viņas pēcnācēji izplatījās visā kontinentā, viņai bija grūti tos izsekot, un viņa mācīja mātēm taisīt saviem bērniem amuletus zirnekļu tīklu izskatā, lai ļautu tikai labiem sapņiem pāriet uz šūpuli un glābtu bērnus no murgiem.

Tāpēc sapņu ķērēja centrā, kas izgatavots saskaņā ar noteikumiem, paliek tukša telpa, kas ļaus labiem sapņiem nokļūt pie gulētāja. Tur arī tiek izvietota spalva – gaisa un elpas simbols.

Sibīrijas sapņu ķērējs

Daži cilvēki zina, ka sapņu ķērāji nav tikai indiešu izgudrojums. Sibīrijas tautu vidū ir zināmi ne tikai tamburīni un bungas, kas mums ir pazīstamas, bet arī ķērējs, kas ir līdzīgs talismanam. Viņu sauc par Kitgemu.

LASI ARĪ: 5 parastas lietas, kas jūsu dzīvē piesaistīs laimi

Kitgem ir tulkots no Korjakas valodas – Kamčatkas ļaudīm – kā “ēsma”. Kitgemam ir arī ciets pamats, kas ir pārklāts ar pavedieniem. Tajā pašā laikā, kitgema lietojums un tā aušanas metode atšķiras no parastā sapņu ķērēja.

Tā ir spirāle, kas veido spirāles, kas diametrā sašaurinās, tuvojoties centram. Kitgema vidū un stīpā parasti ir kažokādas. Tāpat kā sapņu ķērējs, „pareizajam” kitgemam jābūt izgatavotam no dabīgiem materiāliem.

Kitgems – šamāņu amulets. Tika uzskatīts, ka Kitgems palīdz komunicēt ar gariem, pamodina tā īpašniekā spēju sazināties ar citiem pasaules spēkiem. Viņš arī aizbaida prom murgus, turklāt viņš palīdz redzēt nākotni sapnī un iesaka pareizos lēmumus sarežģītās situācijās.

avots: dailyhoro

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru