Krievija paziņo par ko ļoti svarīgu: ”Krievija jau ir pieņēmusi lēmumu”

Krievija jau ir pieņēmusi lēmumu par izstāšanos no Eiropas Padomes un attiecīga ārlietu ministra Sergeja Lavrova vēstule nodota Eiropas Padomes ģenerālsekretāram, otrdien paziņoja Krievijas delegācijas vadītājs Pjotrs Tolstojs.

Viņš savā “Telegram” kanālā pavēstīja, ka “Krievija izstājas no Eiropas Padomes pēc savas gribas, tas ir apdomāts lēmums”. Tolstojs piebilda, ka Krievija negrasās maksāt ikgadējo iemaksu par 2022.gadu.

Krievijas izstāšanās no Eiropas Padomes nozīmē, ka Krievijas iedzīvotāji turpmāk vairs nevarēs vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) Strasbūrā, raksta jauns.lv

Lasi vēl: Šim valsts prezidentam ir aizliegts iebraukt Krievijā: ”Viņš vairs te nedrīkst iebraukt”

Arī pēc Krievijas izstāšanās ECT turpinās izskatīt jau iesniegtās sūdzības. To ir aptuveni 15 000. Krievijai būs pienākums pildīt visus lēmumus, ko ECT pieņems pēc tās izstāšanās no Eiropas Padomes.

Ukraina pirmdien aicina nekavējoties izslēgt Krieviju no Eiropas Padomes, norādot, ka Krievijai nav tiesību atrasties šajā cilvēktiesību organizācijā pēc iebrukuma kaimiņvalstī.

Padomes izpildstruktūra – ministru komiteja – apturēja visas Krievijas tiesības uz pārstāvniecību dienu pēc iebrukuma, bet izslēgšana būtu bijis bezprecedenta notikums, raksta jauns.lv

“Mēs mudinām jūs pieņemt lēmumu par tūlītēju Krievijas izslēgšanu no Eiropas Padomes,” pirmdien Eiropas Padomes Parlamentārajai asamblejai (EPPA) sacīja Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs, uzrunājot forumu ar videosavienojuma starpniecību.

Krievijas uzbrukums nozīmē, ka tā “nevar ilgāk palikt Eiropas ģimenē”.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru