Labklājības ministrija organizē vasaras skolas sociālajiem darbiniekiem

Jau piekto gadu Labklājības ministrija (LM) organizē Vasaras skolu sociālajiem darbiniekiem, lai veicinātu sociālo darbinieku profesionalitāti un sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi.
Vasaras skola sociālajiem darbiniekiem, kuri strādā ar pieaugušām personām, notiks no 10. līdz 12. jūlijam Lubānas novadā, Latvijas Valsts mežu atpūtas un tūrisma centrā “Ezernieki”. Piedalīties aicināti pašvaldību sociālo dienestu, ieslodzījuma vietu, slimnīcu, probācijas dienesta, patversmju, nevalstisko organizāciju u.c. institūciju darbinieki.
Šogad vasaras skolas galvenā tēma būs cieņa pret dažādību. Pasākuma laikā tā dalībnieki diskutēs par stereotipiem, aizspriedumiem un savstarpējo sadarbību. Triju dienu laikā dalībnieki iepazīsies ar pārstāvēto institūciju kompetencēm, attīstīs spēju sadarboties, centrālo uzmanību pievēršot klienta vajadzībām, kā arī interaktīvā un radošā veidā ar mākslas terapijas palīdzību pilnveidos savas profesionālās kompetences un personiskās kvalitātes.
Ņemot vērā, ka nozīmīgs aspekts darbā ar ģimenēm ar bērniem, kurās ir augsti vecāku tiesību ierobežošanas riski, ir efektīvs sociālais darbs gan pašvaldību sociālajos dienestos, gan citās iesaistītajās institūcijās, piemēram, krīzes centros, LM šogad papildus organizē vēl vienu vasaras skolu tieši sociālajiem darbiniekiem, kas strādā ar ģimenēm ar bērniem.
Darbs ar ģimenēm ar bērniem profesionāļu vidē tiek atzīts par vienu no grūtāko un mainīgāko sociālā darba specializāciju, kas prasa nemitīgu pilnveidi un plašu kompetenču loku, tādēļ sociālajiem darbiniekiem no pašvaldību sociālajiem dienestiem un krīzes centriem no 1. līdz 3. augustam būs iespēja pilnveidot savas prasmes sociālajā darbā ar ģimenēm ar bērniem, īpaši pievēršoties saskarsmes, kā arī attiecību veidošanas un izpratnes aspektiem.
Abas sociālo darbinieku Vasaras skolas tiek organizētas par valsts budžeta līdzekļiem.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru