“Latvijas Gāze” dalās ar svarīgu ziņu mājsaimniecībām: ”Mēs ņemam vērā šo”

Mājsaimniecībām valsts atbalsta piešķiršanas periodā dabasgāzes patēriņa skaitītāju rādījumi būs jāiesniedz katru mēnesi, pavēstīja AS “Latvijas Gāze” pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka, ņemot vērā enerģētikas krīzi visā Eiropā, valdība ir nolēmusi kompensēt dabasgāzes cenas pieaugumu iedzīvotājiem ar dabasgāzes gada patēriņu virs 250 kubikmetriem. Kompensācijas tiks piemērotas par periodu no 2022.gada janvāra līdz aprīļa beigām.

Vienlaikus “Latvijas Gāzes” pārstāvji uzsver, ka mājsaimniecībām valsts atbalstam nav jāpiesakās – “Latvijas Gāze” samazināto maksu iekļaus norēķinu dokumentos automātiski, atbilstoši valsts noteiktajam apmēram, raksta nra.lv

Lasi vēl: Pavļuts publicēja ļoti interesantu fotogrāfiju: ”Tas tiešām ir viņš?”

Dabasgāzes cenas kompensācija tiks piemērota mājsaimniecībām ar gada patēriņu no 2635,1 kilovatstundas (kWh) jeb 250 kubikmetriem, kurām ir noslēgts līgums ar “Latvijas Gāzi” un lietotājiem, kas dabasgāzi saņem Pēdējās garantētās piegādes pakalpojuma ietvaros (PGP).

Valsts atbalsts paredz, ka maksas samazinājuma apmērs par vienu kWh būs atkarīgs no patēriņa, proti, ja vidējais patēriņš mēnesī 12 mēnešu periodā ir no 221 kWh līdz 5269 kWh jeb no 21 līdz 500 kubikmetriem, valsts kompensēs maksas samazinājumu dabasgāzei 0,03045 eiro apmērā par vienu kWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet tiem klientiem, kuru vidējais mēneša patēriņš 12 mēnešu periodā ir virs 5269 kWh jeb 500 kubikmetriem, valsts kompensēts maksas samazinājumu dabasgāzei 0,02279 eiro apmērā par vienu kWh bez PVN.

Mājsaimniecību klientiem, nav jāpiesakās atbalsta saņemšanai, maksas samazinājums tiks piešķirts automātiski un to varēs redzēt “Latvijas Gāzes” nosūtītajos norēķinu dokumentos. Informācija par jauno izlīdzināto maksājumu atbalsta saņēmējiem tiks izsūtīta līdz februāra beigām. Savukārt klientiem, kuri izvēlējušies norēķināties par faktiski patērēto dabasgāzi katru mēnesi, rēķini tiks izsūtīti ierastajā kārtībā.

Tāpat kompānijā uzsver, ka atbalsta piešķiršanas periodā, skaitītāju rādījumi būs jāiesniedz katru mēnesi no 16.datuma līdz nākamā mēneša pirmajai darbadienai, tostarp janvārī. Sadales sistēmas operators “Gaso” papildus var veikt gazificēto objektu fizisku apsekošanu un pārbaudīt skaitītāja rādījumus. Konstatējot, ka rādījumi ir sniegti nepatiesi, valsts atbalsts netiks piemērots.

Vienlaikus “Latvijas Gāzes” Mājsaimniecību departamenta vadītāja Diana Tivča atzīmē, ka kompānija atbalsta valdības lēmumu piešķirt kompensācijas mājsaimniecībām, bet būtu jādomā arī par atbalstu uzņēmumiem, kuri šobrīd visvairāk izjūt straujo dabasgāzes cenu kāpumu.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

COMMENTS

Leave a Comment