M. Kučinskis: Latviju neapmierina plānotais finansējuma sadalījums nākamajā ES budžeta projektā

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 14. septembrī, Viļņā tikās ar Vācijas, kā arī Baltijas valstu un valdību vadītājiem.

Tikšanās reizē, kurā piedalījās M. Kučinskis, Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel), Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitë), kā arī Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas), tika apspriesti Eiropas Savienībai (ES) nozīmīgi jautājumi.

Runājot par ES daudzgadu budžetu, M. Kučinskis norādīja, ka visu četru valstu interesēs ir laicīga vienošanās par šo budžetu, vienlaikus uzsverot, ka kvalitāte ir svarīgāka par laiku.

“Latviju neapmierina plānotais finansējuma sadalījums, it īpaši Kohēzijas fondu jomā, bet mēs esam gatavi nenogurstoši strādāt, lai rastu pieņemamu risinājumu”

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas skar drošību Eiropā un aktualitātes, kas saistītas ar Lielbritānijas izstāšanos no ES jeb Brexit.

Tāpat tika norādīts, ka iekšējās drošības jomā uzlabota sadarbība policijas dienestu starpā, robežu apsardzes stiprināšana, droša kibertelpa – tie ir virzieni, par kuriem tiks runāts septembra Eiropadomē Zalcburgā, un ko šajās jomās ir iespējams izdarīt vairāk.

Savukārt, attiecībā uz Brexit jautājumu valstis apliecināja gatavību šo aktualitāti risināt oktobrī gaidāmajā Eiropadomē Briselē.

Savukārt, runājot par drošību Eiropā, visas puses bija vienisprātis, ka attieksme pret Krieviju nav maināma, kamēr netiek izpildītas savulaik noslēgtās Minskas vienošanās.

Pirms šīs tikšanās Viļņā norisinājās arī Latvijas Ministru prezidenta M. Kučinska un Vācijas kancleres A. Merkeles divpusējā tikšanās.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru