Muzejā izstāde “Latviskās dvēseles raksti. Tērpos, dziesmās un dejās”

29.jūnijā plkst. 14:00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde “Latviskās dvēseles raksti”. Atklāšanas dienā muzejā ar stāstījumu “Latvju raksts un zīmes. Baltu pasaules modelis” viesosies viens no izstādes koncepta autoriem, mākslinieks Valdis Celms.

Izstāde ir īss, tēlains un informatīvs ieskats liecībās par latviešu tautas izcelsmi, valodu, senajām baltu kultūras saknēm un mūsdienu nacionālās kultūras spilgtāko izpausmi – Dziesmu un deju svētkiem. Izstādē apskatāmi dažādu Latvijas novadu tautas tērpi, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti no Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājuma. Līdztekus liela vērība pievērsta ģeometriskā ornamenta zīmēm, to simbolikai latviskā pasaules skatījuma ietvaros. Latviskā identitāte atklāsies caur tērpiem, rakstiem un simboliem, kas vēsta par mūsu senču pasaules skatījumu un dzīves ritmu

Izstāde “Latviskās dvēseles raksti” tapusi sadarbībā ar Tautas tērpu centru “Senā klēts” un Latvijas Nacionālās kultūras centru. Tā bija iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā 2015.gadā un tapusi izmantojot tai piešķirto finansējumu. 2015. gadā izstāde bija apskatāma Minhenes Piecu kontinentu muzejā, Neimisteres Abatijā Luksemburgā, kā arī izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Vēlāk to bija iespēja apskatīt Cēsīs, Kuldīgā un Jelgavā..

Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs skatāma daļa no šīs apjomīgās ekspozīcijas.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru