Noskaidro vai tev piemīt neparastas spējas vai īpaša jūtība, ko nemaz neapzinies

Bieži vien hiper sensitīvi cilvēki citiem var šķist noslēgti un klusi, taču patiesībā viņi tādi nav. Viņi vienkārši neapzināti redz un pamana vairāk nekā parastie cilvēki, tāpēc viņiem nepieciešams vairāk laika informācijas apstrādei

Šādi cilvēki nepārtraukti salīdzina pretstata situāciju ar iepriekšējo pieredzi un identificē jebkādas līdzības vai atšķirības, un tāpēc viņi ir vairāk pakļauti nogurumam un izdegšanai.

Lai labāk saprastu, kas tieši notiek šāda cilvēka iekšienē, iedomājieties vienkāršu situāciju – braucienu ar automašīnu uz citu pilsētu. Normāls cilvēks, sēžot pie stūres, vienkārši skatās uz ceļu un brauc uz mērķi, reizēm pamanot kaut ko apkārt, bet nekoncentrējoties uz to. Supersensitīvi cilvēki pievērš uzmanību visam: citām automašīnām, kokiem, ēkām, reklāmu uzrakstiem, krāsām, skaņām, smaržām utt. Tāpēc, ierodoties galamērķī, kad kompānija nolemj apskatīt apskates objektus un pēc tam doties iepirkties, cilvēkam vairs nav enerģijas.

Dienas laikā uzkrātā pārmērīgā nervu sistēmas kairinājuma dēļ paaugstinātas jutības cilvēks viegli nonāk stresa stāvoklī un pēc tam cenšas izvairīties no turpmāka stresa, atsaucoties, piemēram, uz sliktu veselību. Tas ir nepieciešams, lai beidzot paliktu vienatnē un atveseļotos.

Paaugstinātas jutības mīnusi

Pārmērīga empātija
Visi paaugstinātas jutības cilvēki ir ļoti empātiski. Atšķirībā no vidusmēra cilvēka viņiem nav “filtru” no ārējiem stimuliem. Šī iemesla dēļ viņi bieži uztver cita cilvēka emocijas kā savas. Piemēram, cilvēks jūtas slikti, un empāts to uztver tā, it kā viņš pats nejustos labi. Un, ja viņa sarunu biedrs raud, arī viņam pašam asaras birst.

Supersensitivitāte ir raksturīga aptuveni 5-15 % iedzīvotāju, tāpēc šādus cilvēkus bieži vien apzīmē par izciliem un iesaka “uzaudzēt biezāku ādu”.

Pārmērīga jutība

Pārlieku jutīgiem cilvēkiem ir zems kairinājuma slieksnis, un viņi lēnāk pāriet no aktīvās fāzes uz mierinājuma fāzi. Bieži šādi cilvēki nevar doties uz iepirkšanās centriem vai trokšņainām ballītēm, jo, tur nonākot, viņi jūtas labi, bet, iznākot jūtas pilnīgi iztukšoti un noguruši.

Viņiem ir tik liela jutība pret detaļām, cilvēkiem, intonācijām un sarunu tēmām, ka tas viņus ļoti iztukšo, izraisot trauksmi, galvassāpes un citus nepatīkamus simptomus.

Paaugstinātas jutības plusi

Tomēr hipersensitīviem cilvēkiem ir arī daudz priekšrocību. Piemēram, milzīgas sirds siltums, kurām piemīt nesavtīga vēlme palīdzēt. Šādi cilvēki ir sapņotāji un ideālisti, ļoti kaislīgas, dziļas un radošas dabas, kas lieliski izprot savas emocijas, prot iejusties un ir atvērti.

Spēj novērtēt otra cilvēka jūtas un bieži vien ir ļoti uzticami draugi un partneri. Viņiem piemīt arī augsta intuīcija, kas ļauj sajust apkārtējo enerģiju.

Kā atpazīt sevī paaugstinātu jutīgumu

Jutīgiem cilvēkiem bieži tiek diagnosticēts hronisks nogurums, migrēnas, galvassāpes, alerģijas un virsnieru problēmas. Emocionālā līmenī viņi var ciest no trauksmes, depresijas, panikas lēkmēm un viņiem var būt kaitīgas atkarības. Tas viss ir saistīts ar to, ka viņi cenšas nomākt savu paaugstināto jutību.

Piemēram, paaugstinātas jutības cilvēki ļoti viegli pieņemas svarā, it kā veidojot slāni starp sevi un apkārtējo pasauli. Šādi cilvēki bieži vien neapzināti stājas attiecībās ar toksiskiem partneriem, kas noved pie vēl lielākas depresijas vai slimības.

Arī darbā viņi bieži var justies pilnīgi sagrauti, saskaroties ar cilvēkiem, kuri pārkāpj robežas. Turklāt viņiem ir arī grūti uzturēt neformālu vidi, un bezvērtīgas sarunas un seklas sarunas viņus garlaiko.

Ja daudzas no šīm lietām jums šķiet pazīstamas, iespējams, jūs esat viens no nelielas daļas šo cilvēku. Tātad, ko ar to var darīt?

Kā dzīvot ar paaugstinātu jutīgumu

Vispirms jums ir jāsaprot un jāpieņem, ka būt paaugstinātas jutības cilvēkam ir normāli. Tā dod jums spēju pamanīt nianses savā uzvedībā, sajūtās un apkārtējā vidē. Šo īpašību var izmantot savā labā.

Piemēram, sarunās operēt ne tikai ar faktisko informāciju, bet arī izmantot savu intuīciju un uzsvērtas detaļas: lasīt oponenta ķermeņa kustības, saskatīt melus un nianses, ko parastie cilvēki nepamana. Nereti citi to apgūst speciālos kinētikas vai saistīto jomu kursos, un hipersensitīvam cilvēkam tā ir ikdiena. Šādi cilvēki daudz ko jūt un redz citādāk. Tās tiešam ir super – spējas!

Lasi vēl: Kāpēc jūtamies noguruši , nevaram visu paspēt un kā to labot

Tāpat nenovērtējiet un nesodiet sevi par to, ka dažas lietas nespējat darīt tāpat kā citi cilvēki. Vissvarīgākais, neliedziet sev nepieciešamo atpūtu.

Bieži gadās, ka ilgstoša darba vai kādas darbības laikā šādi cilvēki jūt, ka sāk kļūt aizkaitināti un noguruši, tas nozīmē, ka ir nepieciešams pārtraukums. Ja jūs sākat krist diskomforta stāvoklī, atstājiet darbu uz 10-15 minūtēm un pārslēdzieties. Parasti īsa atpūta vai miegs palīdzēs jums pilnībā pārstartēt vai atrast citus darbības veidus.

Leave a Comment