Padomi, kā veiksmīgi mainīt dzīvi uz labo pusi.

Ar lieliem soļiem tuvojas Jaunais gads. Tas iedveš domas par visa jaunā sākumu un vecā aiziešanu. Kad prātu apciemo nostalģija par aizvadītajiem divpadsmit mēnešiem un, paskatoties pa logu, ir skaidrs, ka laikapstākļi prieka liesmu uzturēt vairs nespēj, ir nepieciešams kaut ko darīt un veikt savā ikdienas dzīvē pārmaiņas.
Bet kā noskaņot sevi pārmaiņām? Kur rast motivāciju? Kā piespiest sevi izkāpt no savas komforta zonas?
Pirmkārt, ir jāsaprot, kādas pārmaiņas ir nepieciešamas, lai dzīvē ienāktu pozitīvisms un labsajūta. Paņemiet papīra lapu un uzrakstiet, kas Jūs pēdējā laikā nomāc un neļauj pilnvērtīgi izbaudīt dzīvi. Varbūt tas ir liekais svars, sportisku aktivitāšu trūkums, bezdarbība, strīdi ģimenē. Tā var būt arī apkārtējo cilvēku attieksme un Jums nepatīkama rīcība. Uzrakstiet nomācošo lietu sarakstu un padomājiet – vai Jūs spējat kaut vienu no šīm lietām mainīt uz labo pusi? Ja spējat, tad sekojiet 5 padomiem, kas palīdzēs Jums mainīties un mainīt savu dzīvi!

1. Neatieciet neko uz vēlāku laiku – dariet tagad!
Atlikšana norāda uz nepārliecinātību un nevēlēšanos, tādēļ aizmirstiet par vārdu „vēlāk”. Vienīgais šķērslis, kas Jūs aiztur veikt pārmaiņas ir Jūsu prāts. Noskaņojiet sevi, ka esat gatavs mainīt sevi un risināt savas problēmas tieši tagad, un sāciet to darīt!

2. Katru vakaru pirms gulētiešanas padomājiet un atcerieties par to, ko labu izdarījāt visas dienas garumā un ko tas Jums ir devis. Tas palīdzēs izprast, kas Jums vēl ir jādara, lai pilnībā izskaustu problēmu.

3. Ja trūkst motivācijas, ar košu krāsu uz lapas uzrakstiet lietas, ko Jums dos tas, ka atrisināsiet kādu problēmu un novietojiet tās pamanāmā vietā. Piemēram, ja Jūsu vislielākā problēma ir liekais svars un Jūs cenšaties to zaudēt, uzrakstiet uz lapiņas iecerēto svaru un piespraudiet to pie ledusskapja. Tas palīdzēs saņemties un nepadoties. Ceļš uz vēlamo rezultātu reizēm šķiet grūts un nepieveicams, tādēļ ir nepieciešams sevi motivēt katru dienu.

4. Nepadodieties pie pirmajām grūtībām! Jūs noteikti saskarsieties ar grūtībām, kas liks domāt, ka pirms tam nemaz nebija tik slikti un ka pārmaiņas visu tikai sarežģī. Bet domājiet par rezultātu! Domājiet par to, cik labi Jūs jutīsieties, kad sasniegsiet mērķi, par to, ka Jūsu dzīve būs vieglāka un baudāmāka.

5. Veiciet atskaites punktus! Lai nepazustu vēlme turpināt iesākto, labs paņēmiens ir izveidot sarakstu ar lietām, kas jāpaveic, lai sasniegtu mērķi, un izdomāt, kādā laika posmā apņematies tās paveikt. Laikam ejot, tas radīs pienākuma sajūtu pašam pret sevi, Jūs nevēlēsieties sevi pievilt, tādēļ turpināsiet darīt ieplānotos darbus.

Atcerieties, ka pārmaiņu veikšana ikdienas rutīnā liks Jums justies daudz labāk, nekā Jūs jutāties līdz šim! Negaidiet pirmdienu, nākamo mēnesi vai gadu – mainiet savu dzīvi jau šodien!

Dana Daniēla Sēja

Leave a Comment