Par ko stāsta jūsu kājas? Kā pēc kājām noteikt slimību

Care of a female feet with the French pedicure and flower. White camomile

Ja acis ir dvēseles spogulis, tad mūsu kājas ir diezgan labs palīgs slimību diagnostikā – gan tām, ar kurām jau slimojām, gan tām, kas sāk tikai progresēt.

Ķīnas tautas tradicionālās medicīnas pārstāvji (viņiem ir plaša dziedniecības vēsture, kas uzkrāta ne pa vienu vien gadu tūkstoti) ir pārliecināti, ka mūsu pēdās atrodas reflektoru zonas, savstarpēji saistītas ar iekšējiem orgāniem.

Citādi runājot, pēc konkrētiem pēdu daļu stāvokļiem ir iespējams spriest par konkrētu orgānu darbību. Šādu zonu kopskaits uz mūsu pēdām ir vairāk nekā 60.

 

Tomēr nav obligāti jāiegaumē visas zonu atrašanās vietas, būs pietiekami noskaidrot pamatprincipu. Šim nolūkam nāksies pieslēgt iztēli un iedomāties „uzskates materiālu”:

Ja saliek abas kājas kopā, tad tās atgādina krēslā sēdošu cilvēku.

Pēdu lielie pirksti- tā ir galva, pēdu augšpuse- ķermeņa augšdaļa (plaušas, sirds).

Sirds zona atrodas kreisās pēdas priekšējās daļas izliekumā. Tāpēc pēkšņs vājums, sāpes kreisajā kājā bieži mēdz būt gados vecākiem cilvēkiem dienu vai divas pirms sirdslēkmes. Visbiežāk cilvēki tam nepievērš uzmanību un slikti, ka tā, jo sāpes kreisajā kājā ir nopietns signāls, ka ar sirds orgānu ne viss ir kārtībā, un pastāv sirdsdarbības traucējumi.

Pēdas ārpuse atbilst mūsu siluetam- pleciem, elkoņiem, ceļgaliem.

Vidējā pēdas daļa atbilst vēdera dobuma orgāniem- gremošanas traktam, kuņģim, aizkuņģa dziedzerim, žultspūslim( labā pēda), liesai (kreisā pēda). Papēdis saistīts ar iegurņa apvidu un dzimumorgāniem.

Pēdas pacēluma daļa visā tās garumā atbilst mugurkaulam.

Pirkstu falangu apakšējie spilventiņi attiecināmi uz pieri, augšžokli un deguna blakusdobumiem (kreisais blakusdobums projicējas uz kreisās pēdas pirkstu spilventiņiem, bet labais- attiecīgi uz labās pēdas). Tieši šī iemesla dēļ dažreiz pietiek vien samērcēt kājas, lai „noķertu” saaukstēšanos, iesnas un klāt tam vēl galvassāpes.

Aktīvie punkti, kas saistīti ar acīm (un arī ar redzes asumu) atrodas vietā, kur savienojas otrais un trešais kājas pirksts.

 

Kad kādā no iekšējiem orgāniem notiek kādas izmaiņas vai noslieces no normas, reflektorajā zonā sāk parādīties sāpīga jūtība pret pieskārieniem vai laušanas sajūta. Šie saslimšanas simptomi ir organisma signāls, kas liecina par to, ka kādam iekšējam orgānam ir nepieciešama īpaša uzmanība un novērošana.

Tomēr bez šīs pazīmes pastāv vēl vesela virkne svarīgu diagnostikas parametru:

 

1) Krāsa

Parasti cilvēka pēdu ādas krāsa ir balta ar sarkanu iekšpusi (pirkstu starpas, pēdas apakšpuse). Organisma nobīdes gadījumos krāsa variē.

Tumši violeta krāsa uz kājas lielā pirksta var norādīt uz smadzeņu As**svadu problēmām, trombozes risku vai pat As**sizplūdumu smadzenēs. Mazs As**svadu tīklojums orhideju violetā tonī var liecināt par patoloģiskām izmaiņām tajos orgānos, kuriem atbilst tīklojuma atrašanās vieta uz pēdas.

Kāju piesārtums ir saistīts ar vispārējiem sirds un As**svadu sistēmas traucējumiem un problēmām. Purpura toņi kalpo kā saindēšanās vai cukura diabēta simptoms. Dzeltenīga āda var liecināt par nepilnīgu aknu darbību, pārāk gaiša- par anēmiju. Zaļganīgs ādas tonis ( ja tas, protams nav krāsainu kurpju nēsāšanas rezultāts) ir īstens SOS signāls tam, vai tiešām organismā neattīstās audzēji.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment