Jūs varat mēslot dobes ar organiskajiem pelniem, kaisot tos uz zemes ar daudzumu 0,5 tases uz kvadrātmetru. Pēc tam augsni atslābina un bagātīgi laista.
Pēc pirmās retināšanas stādus aplej ar siltu ūdeni, izšķīdinot tajā 10 g kālija sāls un 5 g superfosfāta. Iegūto mēslošanas līdzekļu šķīdumu lej starp rindām.
Augu attīstības stadijā 4–5 dobes atstatumā ar bietēm aplej ar borskābes maisījumu kombinācijā ar kālija permanganātu. 1 tējk. katru medikamentu izšķīdina 10 litros nostādināta ūdens un pēc tam laista starp rindām, izmantojot līdz diviem litriem šķidruma uz lineāro metru. Augustā laistīšana ar borskābi un kālija permanganātu jāatkārto.
Jūlijā bietes ieteicams barot ar nitroammofosu. Šim nolūkam 50 g mēslojuma izšķīdina 10 litros silta ūdens un pēc tam izlej pa ejām. Pēc tam dobes tiek bagātīgi laistītass ar nostādinātu ūdeni.
Putnu mēslus izmanto kā dabisko mēslojumu. Vispirms to ielej ūdenī proporcijā no 1 līdz 2, pēc tam 100 ml masas atšķaida 10 litros ūdens un samitrina ar to ejas.
Organisko mēslojumu bietēm sagatavo no kultivēto augu un nezāļu drupinātām atliekām. Tos liek mucā un divām daļām augu atkritumu pievieno vienu daļu ūdens. Pēc tam trauku pārklāj ar vāku un atstāj uz divām nedēļām, lai augi sadalītos. Zemes apstrādei pievienojiet 1 litru iegūtās tinktūras spainim ūdens un apūdeņojiet augsni ar šo šķidrumu.
Mēslojiet dārzu ar govs mēslu infūziju. Nogatavojušos kūtsmēslus aplej ar ūdeni un ļauj nostāvēties. Vienu glāzi sagatavotā šķidruma pievieno ūdens spainim un starp rindām aplej augsni ar šķīdumu.
Izmantojot jebkuru barošanas metodi, jums jāzina mērs un jāievēro proporcijas. No pārmērīga mēslojuma augi var ciest un pat nomirt. Lai iegūtu labu ražu, jums jāievēro noteikts princips. Tajā pašā vietā galda bietes tiek sētas pēc 3-4 gadiem.
Piemēroti biešu prekursori ir: kartupeļi, kāposti, gurķi, tomāti, salāti, sīpoli, pākšaugi un graudaugi. Nav ieteicams stādīt pēc rapšu, saulespuķu, cukurbiešu un lopbarības bietēm.
Audzējot galda bietes (un citus dārzeņus), mēģiniet pēc iespējas vairāk izmantot organisko mēslojumu, tad no dobēm savāksiet bagātīgu ražu, kuras kvalitāte un ieguvumi neradīs šaubas.
[…] Arī interesanti: Pieredzējis dārznieks pastāstīja, kā panākt apskaužamu biešu ražu izmantojot šīs metodes […]
[…] Pieredzējis dārznieks pastāstīja, kā panākt apskaužamu biešu ražu izmantojot šīs metodes […]
[…] Pieredzējis dārznieks pastāstīja, kā panākt apskaužamu biešu ražu izmantojot šīs metodes […]
[…] Lasi arī: Pieredzējis dārznieks pastāstīja, kā panākt apskaužamu biešu ražu izmantojot šīs metodes […]
[…] Lasi arī: Pieredzējis dārznieks pastāstīja, kā panākt apskaužamu biešu ražu izmantojot šīs metodes […]