PNB Banka: seniori mēdz atlikt tūlītēju zāļu iegādi līdzekļu trūkuma dēļ

Lai gan veselības aprūpes joma nepārtraukti attīstās un uzlabojas, tā nebūt nav vienīgais veselību ietekmējošais faktors. Kā rāda PNB Bankas veiktā aptauja, diemžēl ne visi Latvijas seniori ir spējīgi uzreiz iegādāties visus ārsta izrakstītos medikamentus, un to iegāde bieži vien tiek atlikta uz nenoteiktu laiku. Kā liecina ārstu novērojumi, ja medikamenti netiek lietoti atbilstoši norādījumiem, tas ilgtermiņā var radīt nopietnus draudus pacienta veselībai.

PNB Bankas veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka ģimenes ārstu vai medicīnas speciālistu vismaz reizi pusgadā apmeklē 76% no aptaujātajiem iedzīvotājiem vecumā no 55 līdz 78 gadiem. Vidējās summas, ko seniori tērē ikmēneša zāļu iegādei ir no 25 EUR ( 42%) līdz 50 EUR ( 44%).Un, lai gan lielākā daļa, jeb 85% aptaujāto parasti cenšas izpildīt visus ārsta norādījumus attiecībā uz medikamentu lietošanu, diemžēl joprojām ir tādi, kas dažādu apsvērumu dēļ izvēlas atsevišķus ārstu izrakstītos medikamentus neiegādāties vispār (15%). Kā viens no senioru biežāk minētajiem iemesliem ir tieši līdzekļu trūkums, kas hroniskas vai akūtas slimības gadījumā rada neparedzētus izdevumus

“PNB Bankas redzeslokā ir seniori, un speciāli šai iedzīvotāju grupai tiek izstrādāti un pielāgoti pakalpojumi, lai tie būtu ērti un ikdienā pieejami. Apzinot situāciju, kad kādu iemeslu dēļ pacienti nevar iegādāties visas ārsta izrakstītās zāles, piedāvājam pakalpojumu, kas ļauj zāles iegādāties uzreiz, bet norēķināties par tām pakāpeniski. Šis ir īpaši izstrādāts sociāls projekts, jo pakalpojums pieejams bez jebkādām papildus izmaksām klientiem. Tas nozīmē – klienti norēķinās tikai par zāļu cenu, kādu tai ir noteikusi aptieka. Pakalpojuma galvenais mērķis ir palīdzēt senioriem un mazināt varbūtību, ka finansiālu apsvērumu dēļ seniori izvēlas atsevišķus medikamentus neiegādāties vispār,” norāda PNB Bankas Produktu attīstības un pārdošanas departamenta vadītāja Karīna Ribuša – Viļuma uzsverot, ka izvēloties par nepieciešamajiem medikamentiem norēķināties pa daļām, klientam summa nemainās, nepalielinās, tai netiek pierēķināti nekādi papildus vai slēptie procenti.

Pakalpojums “Medikamentu iegāde, maksājot pa daļām” tiek piedāvāts iedzīvotājiem vecumā no 55 līdz 75 gadiem, iegādājoties zāles kādā no “Mēness aptiekām” par kopējo summu no 30 līdz 150 eiro.

Novērojot pieaugošo interesi un nodrošinot ģeogrāfiski plašāku pieejamību, ir paplašināts aptieku skaits, un šobrīd pakalpojums ir jau pieejams 51 “Mēness aptiekā” 16 pilsētās visā Latvijā. Pakalpojums ir pieejams ikvienam, obligāti nav jābūt PNB Bankas klientam.

*PNB Bankas veiktajā aptaujā par senioru paradumiem attiecībā uz ārstu norādījumiem par medikamentu lietošanas piedalījās 152 dalībnieki.

2018. gada 9. novembrī Norvik Banka mainīja nosaukumu uz PNB Banka. Banka turpina nodrošināt visus līdzšinējos pakalpojumus un cenšas padarīt ērtāku un pieejamāku finanšu ikdienu ikvienam klientam. PNB Bankai ir 26 gadu pieredze, un tā lepojas ar teju 600 darbiniekiem un aptuveni 100 tūkstošiem klientu. PNB Banka ir banka cilvēkiem, un jo īpaši lielu uzmanību tā velta senioriem, kuri veido aptuveni divas trešdaļas no klientu skaita.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru