Saulkrastos deg dzīvojamā māja

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9.maija plkst. 6.30 līdz 10.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 83 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet 10 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar plkst. 14.17 VUGD saņēma informāciju, ka Nīcas novada Nīcas pagastā deg kūla un šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, Liepājas ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg šķūnis 10m2 un meža zemsedze viena hektāra platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 15.53.

Šorīt plkst. 06.18 VUGD saņēma informāciju, ka Saulkrastos, Rīgas ielā, deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka ēkai deg jumts. Dzēšanas darbus apgrūtina tas, ka degšana notiek jumta siltinājumā zem metāla seguma. Dzēšanas darbos piedalās Saulkrastu, Jaunciema, Limbažu un Rīgas ugunsdzēsēji glābēji. Šobrīd dzēšanas darbi vēl turpinās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēs 18 kūlas un 8 meža ugunsgrēkus. Plašākie kūlas ugunsgrēki reģistrēti Krustpils novadā, kur Vīpes pagastā, gar dzelzceļu, sausā zāle dega 2,5 hektāru un meža zemsedze 0,5 hektāru platībā, bet Kūku pagastā, gar dzelzceļu, sausā zāle dega divu hektāru platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūdra, sodrēji dūmvadā, vieglā automašīna, saimniecības ēka, meža zemsedze, koka dobums, zaru kaudze, lodžijas palodze, kravas automašīna, kūla, zaru kaudze un kūpinātava.

Atgādinām, ka šodien, 10.maijā no plkst. 10.30 līdz 10.50, VUGD sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma). Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

loading...

Leave a Comment