Sausas lūpas: Kā sadziedēt sasprēgājušas lūpas – noderīgi padomi!

57cf1ac8-2e1b-4033-9ee1-46ae0c0ccbd0

Ja lūpas ir sausas, bet vēl nav sasprēgājušas

Speciālisti iesaka uzņemt pietiekami daudz šķidruma katru dienu, jo visefektīvākā ādas mitrināšana notiek no iekšpuses. Gada aukstajos mēnešos, kad pieslēdz apkuri, gaiss telpās kļūst ievērojami sausāks – ja tavās mājās vai darba vietā nav gaisa mitrinātāja, tad laiku pa laikam nenāks par sliktu uzklāt lūpu balzamu.

Ja termometra stabiņš rāda, ka temperatūra ir zem nulles vai arī tad, kad ārā ir vējains, noteikti uzzied lūpu balzamu pirms došanās ārā no mājām . Ja saule jūtami silda ādu, tad izvēlies lūpu balzamu, kuram ir SPF.

 

Ja tavas lūpas jau ir sasprēgājušas.

Tad speciālisti iesaka objektīvi novērtēt situāciju – ja uz lūpām ir izveidojušās plaisas, tad lūpu balzamus nevajadzētu uzklāt. Nekādā gadījumā “neplūkā” lūpas – šādi tu tikai aizplēsīsi ādas gabaliņu dziļāk, un tur izveidosies pušums.

Lasi vēl: Atkal nejaukais herpes uz lūpas! Dabas līdzekļi, kas neļaus tam izvērsties

Dodies uz aptieku un iegādājies kādu dziedinošu krēmu, kam ir mitrinoša iedarbība (pajautā aptiekārei, vai viņa var piedāvāt kādu ziedi, kuras satāvā ir hidrokortizons) – šādi tu mazināsi infekciju un iekaisumu risku. Ja lūpas ir sasprēgājušas, bet pušumu nav, uztaisi skrubi mājas apstākļos no cukura un ūdens.

Maigi paberzē lūpas ar pirkstu vai mīkstu, samitrinātu zobu birstīti, uz kuras uzklāts tavs pašizveidotais skrubis. Pēc šīs procedūras būsi atbrīvojusies no atmirušās ādiņas, kas lobās. Lūpu balzams sasprēgājušu lūpu gadījumā būs tavs labākais draugs – tas noņems diskomfortu un liks lūpām kļūt maigām. Taču atceries, ka arī šajā gadījumā ir jāuzņem daudz šķidruma!

Sausas lūpas: Ko darīt, ja iepriekš aprakstītie soļi nelīdz?

Pievērs uzmanību kosmētikai – nereti sievietes lieto dekoratīvo kosmētiku, kurai beidzies derīguma termiņš. Izšķiro savus kosmētikas krājumus un izmet visu, kam iztecējis derīguma termiņš!

 Lasi arī: Kāpēc tavas lūpas ir sasprēgājušas?

Tas attiecas ne tikai uz produktiem, kurus klāj uz lūpām. Tāpat pievērs uzmanību tam, vai lūpu sausums un sprēgāšana nesākās pēc kāda jauna produkta iegādes – zobu pastas, mutes skalojamā līdzekļa, lūpu balzama, utt. Iespējams, tev ir alerģija no kāda konkrēta produkta.

Atceries! Nelaizi lūpas – turi pa rokai lūpu balzamu, ko vari uzklāt ikreiz, kad jūti vajadzību!

 

Arī interesanti: Četri dabīgi līdzekļi pret lūpu sausumu! SPIED ŠEIt, lai lasītu! 

Avots: rd.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru