Strauji pieaug zādzību mēģinājumu skaits Rīgā un Pierīgā

Apsardzes uzņēmums KOBLENZ DROŠĪBA novērojis, ka oktobra mēnesī, iestājoties tumšajam gada periodam, strauji pieaudzis zādzību mēģinājumus skaits īpaši Rīgā un Pierīgā. Ielaušanās mēģinājumu skaits palielinājies vairākas reizes, salīdzinot ar pārējo gada periodu.

Uzņēmums norāda, ka tā ir tipiska situācija katru rudeni, kad diennakts tumšais laiks strauji pagarinās, zagļi aktivizējās. Zagļu iecienīti ir tieši privātmāju rajoni, lauku mājās un vasarnīcās. Koblenz Drošība aicina privātmāju īpašniekus padomāt par tumšajam laikam atbilstoša apgaismojuma ieslēgšanu pie sava mājokļa un aicinām pašvaldaldības parūpēties par piemērotu un laicīgi ieslēgtu ielu apgaismojumu visos rajonos, kā arī komerctelpu īpašniekus aprīkot savu biroju un veikalu ar apgaismojumu un ņemot vērā agros vakarus, savlaicīgi to ieslēgt.

” Ik gadu novērojam, ka ielaušanās mēģinājumu un zādzību skaits ievērojami pieaug tieši rudens laikā, no oktobra , līdz decembra mēnesim. Tas ir līdz brīdim, kamēr uzsnieg pirmais sniegs un kļūst gaišāks. Ļaundari izmanto tumsas aizsegu, lai nepamanīti piekļūtu mājoklim vai birojam un netraucēti varētu tajā iekļūt. Apgaismojums ir visā pasaulē pierādīts noziegumu novēršanas līdzeklis. Apgaismota māja vai terirorija potenciāliem zagļiem nešķiet pamesta vai nepieskatīta un nav pievilcīga noziedžigo nodomu īstenošanai, jo pārkāpēji var tikt viegli pamanīti no ielas, vai kaimiņu puses. Tāpat gaisma ēkas logos var ļaundariem likt domāt, ka iekšpusē kāds atrodas un tādēļ atteikties no saviem nodomiem tur iekļūt. Arī pašiem māju iemītniekiem vai biroja apmeklētājiem apgaismota un pārskatāma teritorija , ēkas fasāde, noteikti radīs mājīgāku un drošāku sajūtu” , skaidro Raivis Terinks, Koblenz Drošība valdes priekšsēdētājs.

Apsardzes uzņēmums aicina cilvēkus nopietni izvērtēt sava mājokļa drošību un savlaicīgi novērst interesi par to kā uzbrukuma mērķi. Iesakam:

• Atstāt mājās ieslēgtu apgaismojumu,

• Kritiski izvērtēt un nostipriniet durvju un slēdzeņu drošību,

• Arī atrodoties mājās, vienmēr aizslēgt ārdurvis,

• Iemācīt bērnus lietot signalizācijas sistēmu, telefona numurus ārkārtas gadījumiem- atgādināt bērniem par vispārēju drošību, un rīcību ja pie mājas pamana svešas personas

• Pievērst uzmanību, vai logi, kā arī balkonu un terašu durvis ir droši aizvērtas,

• Ierīkot logiem žalūzijas vai pielikt aizkarus, lai nav iespējams ieskatīties pa logu un gūt nevajadzīgu interesi par priekšmetiem un mantām jūsu mājoklī,

• Palūgt kaimiņu pieskatīt Jūsu īpašumu, ja ilgāku laiku esat prom no īpašuma, kā arī lūdzat, lai tiek “iztukšota pastkastīte”,

• Ierīkot āra apgaismojumu, kas reaģē uz kustību

• Sekot līdzi koku un krūmu augšanai jūsu dārzā. Zagļi bieži izmanto kokus, lai piekļūtu piemēram balkonam otrajā stāvā.

Par KOBLENZ DROŠĪBA (www.koblenz.lv)

SIA Koblenz Drošība ir viena no lielākajām un pieredzes bagātākajām apsardzes kompānijām Latvijā, kas dibināta 1996.gadā. Šobrīd uzņēmums sniedz pakalpojumus Rīgā un Rīgas reģionā, Salaspilī, Ādažos, Jelgavā , Ventspilī, Kuldīgā kā arī citur. Uzņēmuma klientu skaits (juridiskās un fiziskās personas) šogad ir sasniedzis 10 000.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru