Farmaceits pastāstīja, kādā temperatūrā jāuzglabā zāles, lai tās nepārvērstos par indi.
Pēc eksperta teiktā, dažādu ražotāju vienām un tām pašām zālēm uzglabāšanas apstākļi var atšķirties. Tāpēc vienmēr ir jāpārbauda instrukcijas.
Ja ražotājs norāda, ka zāles jāuzglabā vēsā vietā, tas nozīmē, ka atbilstoša temperatūra šīm zālēm ir no 2 līdz 15 grādiem.
Ja norādīta istabas temperatūra, tā ir no 15 līdz 25 grādiem.
Ir zāles, kuru uzglabāšanas temperatūrai jābūt stingri no 2 līdz 8 grādiem pēc Celsija. Tās ir imūnbioloģiskās zāles, svecītes, ziedes un lielākā daļa pretvēža zāļu.
Mājas aptieciņa jāglabā no gaismas pasargātā vietā. Vēl viens svarīgs punkts ir tas, ka zāles nedrīkst glabāt vannas istabā. Liels mitrums nav tām piemērota vide. Normāls mitrums visām zālēm ir 55-65 %.
Speciālisti vērš uzmanību arī uz zāļu derīguma termiņu.
Lasi vēl: 4 iemesli, kāpēc ausis deg: kas slēpjas aiz vecmāmiņu māņticības…
Zāles ar beigušos derīguma termiņu kategoriski nedrīkst lietot – tas ir bīstami. Ražojot zāles ar noteiktu derīguma termiņu, ražotājs garantē to kvalitāti. Pēc derīguma termiņa beigām zāles sadalās, un tām vairs nebūs atbilstošas terapeitiskās iedarbības, un sliktākajā gadījumā tās var pat kaitēt.
Ja uz iepakojuma norādīts mēnesis un gads bez konkrēta datuma, tad izmantojam šī mēneša pēdējo dienu. Teiksim, 2023. gada decembris, tātad zāles izmantojam līdz 2023. gada 31. decembrim.