Šis Alcheimera Sli**bas simptoms parādās tikai sievietēm

Bīstamā Sli**ba var izpausties ļoti neparastos veidos. Turklāt šo simptomu var viegli ignorēt, sajaucot to ar tuvojošos menopauzi.

Alcheimera Sli**bas tipiskie simptomi daudziem ir pazīstami, tos ir grūti ar kaut ko sajaukt. Cilvēks sāk aizmirst vārdus un datumus, apjūk ierastajās darbībās, viņš var pat nesaprast, kāda šodien ir diena un ko viņš darīja pirms dažām minūtēm. Īpaši smagos gadījumos cietušie neatpazīst pat savus tuvākos un mīļākos cilvēkus, viņus var pārbiedēt viņu pašu atspulgs spogulī. Šeit ir svarīgs ģimenes atbalsts un kompetenta neirologa palīdzība.

Tomēr bīstamās neirodeģeneratīvās Sli**bas sākums nav šāds. Bieži vien pirms tam atskan trauksmes signāli, kurus mēs esam pieraduši norakstīt. Tāpēc Pitsburgas Universitātes zinātnieku grupa veica pētījumu, pēc kura nonāca pie secinājuma: sievietei jābūt modrai, ja viņu uztrauc biežas karstuma viļņu lēkmes naktīs.

Eksperimentā piedalījās 250 pusmūža sievietes. Visi zinātnieki pārbaudīja Alcheimera Sli**bas biomarķierus. Eksperti novērtēja nakts karstuma viļņus, izmantojot īpašu ādas elektrovadītspējas monitoringu. Pēc novērojumiem viņi atklāja saikni starp biežām aizdusas un karstuma sajūtām naktīs un Alcheimera Sli**bas risku. Jo biežākas bija karstuma lēkmes, jo lielāka iespējamība saslimt ar bīstamo slimību.

Lasi vēl: Temperatūra mājas aptieciņā: kā pareizi uzglabāt zāles

“Sievietēm, kuras miega laikā bieži piedzīvo karstuma viļņus, būtu aktīvāk jācenšas novērst demenci. Iespējams, viņām būs jāpieliek pūles, lai cienīgi sagaidītu vecumdienas,” saka viena no pētījuma vadītājām, Dr. Rebeka Tērstone.

Turklāt biežie karstuma viļņi naktīs var signalizēt par iespējamām sirds problēmām. Tomēr arī šeit viss ir individuāli, apliecina zinātnieki. Ja saprotat, ka ciešat no šī simptoma, nevajadzētu panikot. Pirmais, kas jums jādara, ir jādodas pie ginekologa. Iespējams, ka ārsts nozīmēs terapiju un nepatīkamais simptoms izzudīs.

Ja ārsts pārliecinās, ka nav sākusies hormonāla organisma pārstrukturēšanās, būs nepieciešama visaptveroša organisma izmeklēšana. Jūs varat sākt ar terapeitu, aprakstot viņam vispārējās sūdzības. Nekaitēs vizīte pie endokrinologa un neirologa, īpaši, ja ārstējošais ārsts saskata šādu nepieciešamību.

Leave a Comment