Uzmanību! Svarīga informācija visiem, kuri bieži iegādājas aptiekās zāles!

Pagājušajā gadsimtā uztura bagātinātāji piedzīvoja milzīgu popularitāti, veikalu plauktos parādoties visādos izmēros un krāsās. Tomēr eksperti medicīnas jomā apgalvo, ka dažos gadījumos mazās tabletes nodara vairāk ļauna nekā laba, raksta MedikForum.

“Uztura bagātinātāji ar betakarotīnu var palielināt plaušu vēža risku, ja to lieto pārmērīgi. Betakarotīns raksturo sarkanoranžu pigmentu, kas ir dažādos augos un augļos. Šis pigments organismā tiek pārveidots par A vitamīnu.

Viens no pazīstamākajiem Betakarotīna avotiem uzturā ir burkāni,” intervijā MedikForum saka uztura speciāliste Vasilisa Ponomareva.

Uztura bagātinātāji ar betakarotīnu sola uzlabot imunitāti un saglabāt ādu veselīgu. Taču pētījumā konstatēts, ka vairāk nekā ieteicamā dienas deva korelē ar vēža riska pieaugumu par 20 procentiem.

Lasi vēl: Kļuva zināms 80. gadu jauniešu elka pēkšņās nāves cēlonis

Vairāk nekā divas desmitgades tika veikti dažādi pētījumi, kuros piedalījās tūkstošiem pacientu. Secināts, ka pārmērīga betakarotīna piedevu lietošana var palielināt plaušu vēža attīstības risku, raksta tautaruna.nra.lv.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Leave a Comment