Lietotājiem jau kopš seniem laikiem ir bijis ieradums izslēgt tālruni – lai nevienam netraucētu, tālruni vienkārši izslēdza no kontaktligzdas, jo, iespējams, tam vispār nebija izslēgšanas pogas. Bet kā ir ar viedtālruni
Prakse liecina, ka neliela daļa lietotāju to izslēdz uz laiku, kad tas nav nepieciešams. Iedziļināsimies šajā tēmā nedaudz dziļāk – aplūkosim dažus viedtālruņa izslēgšanas iemeslus.
Lai izvairītos no traucējumiem
Viedtālruņa darbība var ietekmēt precīzus instrumentus, piemēram, medicīnas iekārtas vai komunikācijas lidmašīnā. Iemesls ir augstās frekvences, ko ierīce izstaro. Viedtālrunis pastāvīgi nosūta datus pa mobilo tīklu, Wi-Fi un Bluetooth, izmantojot augstfrekvences starojumu.
Lai atslēgtu sakaru moduļus, ir pieejama opcija “Lidmašīnas režīms” (Airplane Mode). Taču tas ne vienmēr palīdz 100% – precīzas mērierīces var reaģēt arī uz nelielu augstfrekvences starojumu no sīkrīka procesora. Šajā gadījumā pareizāk ir viedtālruni izslēgt pavisam, lai tas neko neizstarotu.
Lai neviens jūs netraucētu
Daudzi lietotāji izslēdz savu viedtālruni, lai neviens viņus netraucētu: lai nebūtu nekādu ziņojumu vai zvanu. Tas nav gluži pareizs lēmums – jebkuru mūsdienīgu ierīci var konfigurēt tā, lai tā neizdotu skaņas un vibrāciju, kad tiek saņemts jauns zvans, un paziņojumus par zvanu vai īsziņu var pilnībā paslēpt.
Ir iespējams atslēgt visas skaņas, bet izlasē pievienot tos kontaktus, kurus nedrīkst apklusināt. Šādā gadījumā lietotājs nepalaidīs garām svarīgu zvanu. Principā ierīci var arī pārslēgt lidmašīnas režīmā, lai atslēgtu visu ārējo saziņu, taču ērtāk ir iestatīt skaņas un paziņojumus tā, kā tas ir ērti.
Akumulatora enerģijas taupīšana
Viedtālrunis kalpos ilgāk, ja to izslēgsiet – tas ir neapstrīdams fakts, taču ir viena nianse. Šāda izslēgšana darbosies, ja viedtālrunis būs izslēgts uz ilgu laiku. Gadījumā, ja ierīce ir maz uzlādēta ir ļoti maza, tad nevajadzētu izslēgt ierīci, lai taupītu baterijas līmeni. Lieta tāda, ka ierīces izslēgšanas un ieslēgšanas process prasa daudz enerģijas – viedtālrunis pēc savas arhitektūras ir dators, kura darbībai ir nepieciešama enerģija.
Gadījumā, ja ir palicis ļoti maz procentu, pareizāk ir viedtālruni pārslēgt ekonomiskajā (vai īpaši ekonomiskajā) režīmā un periodiski pārslēgt to lidmašīnas režīmā. Piemēram, esat nosūtījis ziņu savam sarunu biedram un gaidāt atbildi.
Varat pārslēgt ierīci lidmašīnas režīmā un pēc aptuveni 5 minūtēm izslēgt lidojuma režīmu un saņemt jaunas ziņas. Šāda manipulācija ietaupīs ilgākam laika periodam, nekā nepārtraukti izslēdzot un ieslēdzot ierīci.
Kāds ir secinājums?
Izslēgt viedtālruni var:
1. Brīdī, kad tā darbība var traucēt vai kaitēt kādām citām īpaši jutīgām ierīcēm
2. Lai taupītu akumulatoru. Izslēgšana uz nakti ir piemērota, bet izslēgšana un ieslēgšana reizi stundā noteikti nav piemērota
Lasi vēl: Ko ražotājs nestāsta par mikroviļņu krāsns lietošanu un ko noteikti nevajadzētu darīt
3. Lai ilgstoši uzglabātu ierīci, ja akumulatoru nav iespējams noņemt (vecajiem modeļiem to vēl var izdarīt). Šādā gadījumā viedtālruņa baterija ir pilnībā jāiztērē. Neaizmirstiet periodiski iztērēt bateriju līdz 0% ierīci (reizi sešos mēnešos), lai uzturētu akumulatora darbību.
Atcerieties arī, un ka reizi mēnesī ir vēlams pārstartēt mobilo ierīci. Šī procedūra ļaus operētājsistēmai atkal ielādēties, izlabot kļūdas un atbrīvoties no “atlūzām” operatīvajā atmiņā. Periodiska viedtālruņa pārstartēšana ir lietderīga lieta. Un, ja jūsu ierīce nav jauna un darbojas lēni, ir labāk to pārstartēt biežāk.
Vai jūs izslēdzat savu tālruni? Rakstiet komentāros 👇