Daudzi cilvēki nēsā dažādus amuletus, kas aizsargā no negatīvās enerģijas. Tas attiecas arī uz piespraudi pret ļaunu aci.
Gan bērnam, gan pieaugušajam tā ir vienlīdz efektīva, ja tiek ievēroti daži noteikumi.
Kādai jābūt piespraudei pret ļaunu aci – zelta, sudraba vai metāla?
Tiek uzskatīts, ka piespraude pret ļaunu aci var būt izgatavota no jebkura materiāla – vērtības pakāpei šeit nav nozīmes. Tomēr pastāv viedoklis, it kā akmentiņi vai kristāliņi uz rotaslietas novērš negatīvā cilvēka uzmanību – spraužamadatas spīdums neļauj viņa acij koncentrēties un nest postu.
Ir svarīgi saprast, ka ne vienmēr ļaunā acs tiek darīta apzināti – daži cilvēki var radīt nepatikšanas netīšām. Jums no tā nav vieglāk, bet arī no šādas ietekmes var pasargāt, ja sagatavosiet kādu rotaslietu.
Paņemiet jaunu baltu sveci un piespraudi, ielieciet rotaslietas smaili liesmā un pēc tam izrunājiet aizlūgumu:
Uz manu sargeņģeli, aizsardzības un labestības devēju, lūgšanu un lūgumu sūtu, no ļaunā skatiena patvērumu dod, no ļaunās vēsts pasargā. Āmen.
Lasi vēl: Triki, kā šoruden veikalos izvēlēties labu un kvalitatīvu ķirbi
Šādu rituālu vislabāk veikt otrdien augošā mēnesī. Pēc tam piespraudi var piespraust pie apģērba un valkāt – neviens ļauns spēks pie jums “nepielips”.
Kā pareizi valkāt amuletu
Lai amulets “darbotos”, ir svarīgi atcerēties, kā valkāt piespraudi pret ļaunu aci. Mūsu senči uzskatīja, ka amulets piespraužams ar galvu uz leju apģērba iekšpusē. Turklāt lietām jābūt izgatavotām no dabīgiem materiāliem vai ar augstu to saturu sastāvā.
Nevilcinieties piespraust piespraudi pret ļaunu aci pie kleitas vai bikšu apakšmalas. Saskaņā ar mūsu vecmāmiņu tradīcijām, piespraude jāliek tikai un vienīgi ar galvu uz leju, un reizēm rotaslietas jāpārbauda – ja tā ir aptumšojusies, tad steidzami nomainiet uz citu.
Arī piespraudi var attīrīt no uzkrātā negatīvā – noņemt to no apģērba, nomazgāt zem tekoša ūdens, novietot uz dvieļa, apbērt ar sāli un atstāt uz nakti. No rīta nokratiet konservantu un atkal piestipriniet amuletu pie apģērba.