Vairāki Latvijas lielveikali atsakās no būtiska noteikuma; cilvēki sašutuši

Arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) veikalu pāreju no zaļā uz sarkano režīmu uz telpu sašaurināšanas rēķina neatbalsta, piekrīt, ka šis risinājums ir tuvredzīgs, jo apdraud arī veikalu darbinieku veselību, raksta nra.lv

Jānis Lielpēteris, LTRK valdes loceklis: “Jā, šis ir pietiekami ievērojams risks, arī vakar Ministru kabineta sēdē epidemiologu vēstījums, kas arī patiesībā uzņēmēju organizācijas dara visbažīgākās, ir tas, ka patiesībā mēs varam nonākt situācijā, ka personas ir tik plaši inficējušās un atrodas karantīnā, ka nozarēm sākas problēmas izpildīt savus pasūtījumus, nākas savu darbību kaut kādā mērā vai pilnīgi savu darbību apturēt.”
Uga Dumpis: “Man ir skaidrs, ja kaut kas tiek ieviests, tad tas ir jāievēro pēc būtības. Tas, man šķiet, attiecas uz jebkādiem likumiem. Nevis pēc kaut kādiem metriem. Jo skaidrs, ka vīruss izplatās pa gaisu. Un veikali, kuros ir nevakcinēti cilvēki, nav droši. Jo vairāk cilvēku ir šādos veikalos, jo paviršāk viņi lieto maskas, liela daļa no viņiem lieto maskas nepareizi. Un īpaši liels risks ir veikalu darbiniekiem.”

Veikalu “Maxima” pārstāve Liene Dupate-Ugule pa tālruni ReTV Ziņām pauda, ka pārdevēji šajā tīklā esot vakcinēti. Par to neesot bažu, bet veikalu darbības pārorientēšana esot saistīta ar vēlmi būt tuvāk pircējiem, kuriem konkrētie tirdzniecības centri ir visērtāk sasniedzami. Savukārt veikala “Rimi” pārstāve, lūgta komentēt režīma maiņu vienā no veikaliem, atsūtīja šādu rakstisku atbildi:

 

Lasi vēl: Kariņš vēršas pie iedzīvotājiem attiecībā uz gaidāmajiem Ziemassvētkiem

“Šajā gadījumā t/c “Minska” veikala režīms tika mainīts pēc tirdzniecības centra vadības iniciatīvas, lai saskaņā ar noteikumiem norobežotu “Rimi” tirdzniecības platību no pārējiem nomniekiem, kas nozīmēja atvērt atsevišķu ieeju “Rimi” pircējiem, līdz ar to arī iespēju mūsu veikalam darboties sarkanajā režīmā.”

Jāpiebilst, ka veikalu režīmu maiņu, kas saistīta ar vakcinēto iedzīvotāju iespēju ierobežošanu iepirkties epidemioloģiski drošā vidē, solīja pastiprināti pētīt arī Valsts darba inspekcijas vadītājs Renārs Lūsis, uzmanību tai gatavojas veltīt arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un citas institūcijas.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru