Vairāki Latvijas lielveikali atsakās no būtiska noteikuma; cilvēki sašutuši

Tirgotāju “radošos risinājumus” ar telpu sašaurināšanu Ekonomikas ministrija neatbalsta un vērtē kā epidemioloģiski nedrošus, vēsta “ReTV”

ReTV Ziņu dienesta novērojumi liecina, ka vairāki lielveikali, kas līdz šim darbojās tā sauktajā “zaļajā režīmā”, pārgājuši uz darbu “sarkanajā” – epidemioloģiski nedrošajā. Lai formāli būtu ievērotas prasības, ar plauktiem vai sētiņām samazināta veikalu telpu platība. Ekonomikas ministrijas un citu iestāžu vērtējumā šāda rīcība nav atbalstāma; veselības ministrs Daniels Pavļuts pat ieteica ReTV ar šo informāciju vērsties policijā, bet vairāk par šo tematu.

Cēsu veikals “Maxima” ar diviem “X” vēl nesen darbojās “zaļajā režīmā”, ikvienam, kas tajā ienāca, tika pārbaudīts vakcinācijas sertifikāts. Nu jau vairākas dienas tas atvērts “sarkanajā režīmā”, tajā var ienākt ikviens. ReTV Ziņu dienests pārliecinājās, ka veikalā daļa telpas, kas agrāk bija pieejama, norobežota ar plauktiem, šādi kopējo platību sašaurinot. Bija novērojama ļoti liela pircēju drūzmēšanās, rokas pie ieejas dezinficēja vien retais. Kā liecina ieraksti sociālajās platformās, darbību uz sarkano režīmu pārorientējuši “Maxima” tīkla veikali arī citās pilsētās; līdzīgi rīkojušies arī citi tirdzniecības centri, piemēram, “Solo” Cēsīs.

Ineta Sileniece, t/c “Solo” vadītāja: “Mēs tikai brīvdienās tā darām, jo tad ir ciet apģērbu veikali. Mēs drīkstam to darīt, mums kvadratūra atļauj.
-Respektīvi, brīvdienās – “sarkanajā”, darbdienās – “zaļajā režīmā”? Kā jūs to varat nodrošināt?
-Mēs samazinām kvadratūru, pircēju skaitu veikalā.”
Atbildot uz jautājumu, kā tiek nodrošināta telpu dezinfekcija, pārejot no nedrošā režīma uz drošo, veikala vadītāja atbild, ka pie ieejas esot ierīce roku dezinfekcijai, ziņo nra.lv

Veikalu pārorientēšanu no viena režīma uz citu kritizē epidemiologs Uga Dumpis: “Tas, ko jūs šeit stāstāt, jau ir, manuprāt, pretlikumīga darbība. Nevar būt tā, ka vienu dienu veikals ir tāds un otru dienu – citāds. Tas nav jautājums man, tas ir jautājums policijai vai uzraugošajām iestādēm.”

Lasi vēl: Vīrietis gadu palīdzēja vārnu ģimenei. Pienāca diena un viņš uz lieveņa atrada dīvainu pateicības zīmi

Viedokli pauž arī Ekonomikas ministrijas Konkurences, tirdzniecības un patērētāju tiesību nodaļas vadītājs Didzis Brūklītis: “Ekonomikas ministrijas līdzšinējais skaidrojums attiecībā uz telpu mākslīgu samazināšanu – mēs tā kā neatbalstām šādu pieeju. Tas moments ir tāds, ka, atļaujot mākslīgi samazināt telpu, faktiski tiek apietas noteiktās prasības. Jo jāsaprot, ka tad, ja mēs ar plauktiem mākslīgi kaut ko norobežojam, tas jau pēc būtības nemaina esošo epidemioloģisko situāciju.”

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru