62% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu mājokļos nepieciešams remonts

Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju apzinās, ka tiem ir nepieciešams pilnīgs vai daļējs mājokļa remonts, bet galvenais šķērslis šo uzlabojumu īstenošanai ir naudas, laika un enerģijas trūkums, secināts IKEA pētījumā “Dzīve mājās”. Tajā pašā laikā IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija norāda, ka izmaiņām ne vienmēr ir jābūt dārgām un laikietilpīgām, – viņa dalās ar padomiem, kā viegli un lēti uzlabot savu mājokli.

“IKEA pētījuma rezultāti liecina, ka 62 % Latvijas iedzīvotāju mājās ir nepieciešami lielāki vai mazāki remontdarbi, bet viņi šobrīd nav gatavi veikt šīs izmaiņas naudas (to atzina 74 % respondentu), laika (42 %) vai enerģijas (29 %) trūkuma dēļ. Kopumā mēs redzam, ka cilvēkiem patiešām patīk plānot sava mājokļa uzlabojumus – īpaši tas attiecas uz sievietēm. Bet, ja runa ir par šo uzlabojumu realizēšanu, ir redzams, ka Latvijas iedzīvotājiem tas sagādā vairāk prieka nekā, piemēram, Lietuvas iedzīvotājiem – kamēr 49 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka ir sajūsmā par interjera izmaiņām, tikmēr Lietuvā šim apgalvojumam piekrīt tikai 33 % iedzīvotāju,” stāsta IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija.

Rūpīgi pārdomājiet sava mājokļa vajadzības

Visbiežāk izmaiņas mājoklī tiek ieviestas saistībā ar bērniem – tā ir vai nu mājokļa sagatavošana bērna ienākšanai ģimenē, vai atsevišķas dzīves telpas radīšana bērnam, kuram augot rodas vajadzība pēc privātuma. Tāpat izplatīti iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji vēlas mainīt mājokļa iekārtojumu, ir nepieciešamība pēc atšķirīgas noskaņas, rutīnas izjaukšana, mājas funkcionalitātes uzlabošana, mājīguma radīšana un mājokļa sakopšana.

Pirms sākt plānot mājokļa uzlabojumus, Baiba Freija iesaka padomāt par iemeslu, kāpēc jūs vēlaties šīs izmaiņas veikt, un plānot uzlabojumus atbilstoši tam. Viņa sniedz padomus, kā vienkārši un nedārgi uzlabot mājokļa iekārtojumu, pamatojoties uz izplatītākajiem mājokļa pārveides iemesliem:

• Privātas telpas izveide bērnam. Ja jums nav atsevišķas istabas, kuru varētu pārvērst bērnistabā, izmantojiet kādu no veidiem, kā sadalīt esošo telpu divās vai vairākās daļās – sadaliet telpu ar aizkariem, kurus bērns var aizvērt, kad viņš vēlas pabūt viens, vai ar grāmatu plauktu uz riteņiem, piemēram, KALLAX. Tam var piekļūt no abām pusēm, un tas kalpo kā funkcionāls, bet ne pārāk masīvs telpas sadalītājs.

• Atšķirīgas noskaņas radīšana. Visvieglāk un visātrāk izmaiņas mājoklī var panākt, nomainot tekstilizstrādājumus – paklāju, aizkarus un spilvendrānas. Tas piešķirs mājoklim pilnīgi jaunu noskaņu un izskatu. Šādas izmaiņas var veikt 2-3 reizes gadā līdz ar gadalaiku maiņu.

• Funkcionalitātes uzlabošana. Pārāk daudz mantu, kas netiek pareizi uzglabātas, bieži vien rada sajūtu, ka mājoklis nav ērts un funkcionāls. Tāpēc iesakām padomāt par risinājumiem mantu glabāšanai un organizēšanai – izmantot atvilkņu sadalītājus un papildu kastes, lai efektīvāk izmantotu vietu garderobē un vannas istabā. Tāpat, izmantojot funkcionālus risinājumus un pilnu telpas augstumu, virtuves lietderīgo telpu var palielināt pat par 30 %. IKEA var iegādāties uzglabāšanas kastes par 1,99 EUR, piemēram, PÄRKLA kastes, kas ir piemērotas mantu glabāšanai zem gultas vai plauktos.

• Mājīguma radīšana mājoklī. Šeit nav nepieciešami lieli ieguldījumi. Mājīgumu var radīt, izmantojot apgaismojumu, tekstilizstrādājumus un augus. Nomainiet spuldzes uz tādām, kurām ir aptumšošanas funkcija, uzstādiet dažas dekoratīvas grīdas vai galda lampas ar siltu gaismu, uz dīvāna vai atpūtas krēsla novietojiet vairākus dekoratīvos spilvenus un segas, padariet telpu zaļāku, ienesot tajā jaunus telpaugus, bet pie sienas piestipriniet jūsu iecienītākos ģimenes fotoattēlus skaistos rāmjos.

• Rutīnas izjaukšana. Vienkārši pārkārtojiet mēbeles – tas neko nemaksā, bet jūsu mājoklis izskatīsies pilnīgi citādi! Kā minēts iepriekš, rutīnu var izjaukt, arī nomainot tekstilizstrādājumus. Iedvesmu telpas iekārtošanai varat gūt www.ikea.lv sadaļā „Idejas”.

Par IKEA

IKEA ir starptautisks mājokļa labiekārtošanas preču mazumtirdzniecības uzņēmums, kas darbojas vairāk nekā 50 valstīs ar vairāk nekā 400 veikaliem. IKEA Rīgas veikals tika atklāts 2018. gada 30. augustā.

Par pētījumu “Dzīve mājās”

Pētījumu “Dzīve mājās” pēc IKEA pasūtījuma Latvijā un Lietuvā veica tirgus izpētes uzņēmums “RAIT”. 2018. gada jūlijā tiešsaistes intervijās abās valstīs kopumā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu kopā. Starptautisko pētījumu “Dzīve mājās” veica 22 valstīs, aptaujājot vairāk nekā 22 000 respondentu. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kā rit cilvēku dzīve mājās, kā arī apzināt cilvēku vajadzības un izaicinājumus mājokļos visā pasaulē. Pētījuma rezultātus izmanto, veidojot katalogu, radot preces un mājokļa labiekārtošanas risinājumus.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru