Sena metode, kas jūs izglābs no nabadzības: kā japāņi ietaupa naudu

Kakeibo – sena japāņu apdomīgas naudas pārvaldīšanas metode, kas palīdz veidot uzkrājumu domāšanas veidu.

Finanšu pārvaldības māksla kļūst īpaši svarīga pasaulē, kurā tēriņi var viegli izkļūt ārpus kontroles un ietaupīt kļūst arvien grūtāk.

Izmantojot vienkāršu noteikumu, jūs varat iemācīties, kā labāk pārvaldīt savas finanses, lai mūsdienu pasaulē sasniegtu lielāku finansiālo stabilitāti.

Kas ir Kakeibo

Kakeibo ir sena japāņu apdomīgas naudas pārvaldīšanas metode, kas palīdz veicināt uzkrājumu veidošanu. Kakeibo grāmatas saknes meklējamas bagātajā Japānas kultūras pasaulē. Tās nosaukumu var tulkot kā “mājas finanšu grāmata”. Tā radās 1904. gadā pēc Japānas vadošā žurnālista Hani Motoko iniciatīvas.

Tā vietā, lai izmantotu jaunākās finanšu programmas vai programmatūru, Kakeibo atšķiras ar to, ka tā veicina praktisku pieeju budžeta veidošanai, izmantojot pildspalvu un papīru.

Kakeibo būtība ir katra mēneša sākumā plānot, cik daudz jūs tērēsiet un cik ietaupīsiet, kā arī to, kas jums jādara, lai sasniegtu savus mērķus. To darot, ir svarīgi paturēt prātā dažus galvenos punktus.

Koncentrējieties uz tēriņiem, nevis uz taupīšanu

Kad cilvēks domā par naudas taupīšanu, viņš vispirms iedomājas, no kā viņam nāksies atteikties. Šādi uzskati bieži vien ir nepatīkami, tāpēc ilgstoša naudas taupīšana šādā situācijā nedos rezultātu. Koncentrējieties uz pirkumiem, kurus varēsiet atļauties, ja ietaupīsiet. Tad naudas taupīšanas perspektīva būs pievilcīgāka.

Uzrakstiet visus savus izdevumus uz papīra

Sagatavojiet piezīmju grāmatiņu, kurā pierakstīsiet savus izdevumus. To darot, ir svarīgi izmantot papīru un pildspalvu, nevis vienkārši ievadīt datus izklājlapā, kā to paredz Kakeibo metode. Tā ir daļa no prakses, kas palīdz attīstīt apzinīgumu.

Katra mēneša sākumā pierakstiet, cik daudz naudas jums ir. Iekļaujiet visu: algu, ienākumus no saviem projektiem, dāvanas utt. Tad no šīs summas atņemiet svarīgus izdevumus (pārtika, mājoklis, medikamenti). Rezultātā iegūsiet summu, ko varat ietaupīt.

Esiet godīgi, nosakot, kas jums ir “obligāti” un kas “vēlme”

Tātad jūs jau esat noskaidrojuši, cik daudz naudas jums ir palicis, kad esat aprēķinājuši visas principiālās izmaksas. Tagad ir pienācis laiks noskaidrot, kā tās vislabāk izmantot. Uzmanīgi sekojiet līdzi saviem izdevumiem. Kad sapratīsiet, kur tērējat savu naudu, varēsiet nošķirt “vēlmes” no “vajadzībām”.

Piemēram, ikvienam patiešām ir nepieciešamas drēbes, taču tas nenozīmē, ka jums šobrīd tām vajadzētu piešķirt savu brīvo naudu. Padomājiet par dzīves aspektiem, kas cietīs, ja jūs kaut ko neiegādāsieties. Tas palīdzēs jums saprast, kam varat ietaupīt naudu.

Kartes prom, sveika, skaidra nauda

Mūsdienu cilvēku maciņos jūs biežāk redzēsiet daudz bankas karšu, nevis skaidras naudas. Tāpēc cilvēki ir kļuvuši mazāk atbildīgi pret saviem izdevumiem. Kad norēķināmies ar karti, mēs nejūtam fizisku šķiršanos no naudas. Pamēģiniet no savas bankas kartes izņemt skaidru naudu un sadalīt to aploksnēs (katru – dažādiem izdevumiem). Šādā veidā jūs varat izvairīties no neplānotiem pirkumiem.

Kad mēnesis ir beidzies, apskatieties, kur aizgājusi nauda, un novērtējiet savu progresu. Arī šajā gadījumā jums būs nepieciešams papīrs un pildspalva. Veiciet padziļinātu analīzi, tad varēsiet redzēt visas neveiksmes un panākumus un vēlāk izvirzīt mērķus nākamajam mēnesim.

 

Leave a Comment