Meta aptur mākslīgā intelekta modeļu palaišanu Eiropā pēc Īrijas pieprasījuma

Meta pagaidām nesāks izmantot savus Meta AI modeļus Eiropā pēc tam, kad Īrijas privātuma regulators lika tai atlikt savu plānu izmantot Facebook un Instagram lietotāju datus, piektdien paziņoja ASV sociālo mediju uzņēmums.

Meta šāds solis tika sperts pēc tam, kad aizstāvības grupa NOYB iesniedza sūdzības un aicinājumu datu aizsardzības iestādēm Austrijā, Beļģijā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Itālijā, Īrijā, Īrijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Francijā, Polijā, Spānijā un Vācijā rīkoties pret uzņēmumu.

Problēma ir Meta plāns izmantot personas datus, lai apmācītu savus mākslīgā intelekta (AI) modeļus, neprasot piekrišanu, lai gan uzņēmums ir paziņojis, ka izmantos publiski pieejamu un licencētu tiešsaistes informāciju.

Meta piektdien paziņoja, ka Īrijas privātuma uzraudzības iestāde ir lūgusi to atlikt savu lielo valodas modeļu (LLM) trenēšanu, izmantojot publiski pieejamu saturu, ar kuru dalās Facebook un Instagram lietotāji.

Mēs esam vīlušies par Īrijas Datu aizsardzības komisijas (DPC), kas ir mūsu vadošais regulators, pieprasījumu Eiropas datu aizsardzības iestāžu vārdā … jo īpaši tāpēc, ka mēs esam iekļāvuši regulatora atsauksmes un Eiropas datu aizsardzības iestādes ir informētas kopš marta,” uzņēmums paziņoja atjauninātā bloga ierakstā.

Uzņēmums norādīja, ka Īrijas pieprasījums ir solis atpakaļ Eiropas inovāciju un konkurences jomā mākslīgā intelekta attīstības jomā.

“Vienkārši sakot, neiekļaujot vietējo informāciju, mēs spētu piedāvāt cilvēkiem tikai otršķirīgu pieredzi. Tas nozīmē, ka šobrīd mēs nespējam uzsākt Meta AI darbību Eiropā,” sacīja Meta.

DPC atzinīgi novērtēja Meta pauzi, norādot, ka tās lēmums pieņemts pēc intensīvas sadarbības ar regulatoru.
Meta norādīja, ka AI modeļu ieviešanas atlikšana ļaus tai arī izskatīt Lielbritānijas Informācijas komisāra biroja (ICO) pieprasījumus.

ICO atzinīgi novērtēja Meta lēmumu, norādot, ka tas turpinās uzraudzīt lielākos ģeneratīvā mākslīgā intelekta izstrādātājus, tostarp Meta, lai pārskatītu to ieviestos drošības pasākumus un nodrošinātu Apvienotās Karalistes lietotāju informācijas tiesību aizsardzību.

NOYB priekšsēdētājs Makss Šremss (Max Schrems) Meta pagaidu apturēšanu skaidroja ar grupas pagājušajā nedēļā iesniegtajām sūdzībām.

“Līdz šim nav oficiāli mainīta Meta privātuma politika, kas šo apņemšanos padarītu juridiski saistošu. Mūsu iesniegtās lietas turpinās, un būs nepieciešams lēmums,” viņš sacīja paziņojumā.

Leave a Comment