Aptauja: iedzīvotāji Jaunā gadā apņemas veselīgi ēst un veltīt vairāk laika sev

Jaunajā gadā vairāk nekā trešdaļa jeb 38% iedzīvotāju apņemas sekot līdzi uzturam un veltīt vairāk laika saviem vaļaspriekiem (31%), tā liecina “Fissman” veiktā aptauja, kas tapusi sadarbībā ar “Snapshots”.

Sagaidot 2019.gadu, kopumā 81% Latvijas iedzīvotāju ir kāda apņemšanās, kā padarīt savu dzīvi labāku. Visaktīvāk Jaunā gada apņemšanās kaldina jaunieši vecumā līdz 30 gadiem (92%) un vidēji augstu ienākumu saņēmēji (91%).

Kā rāda “Fissman” aptauja, sekošana līdzi uzturam (41%), laiks sev (35%), ceļojumi (31%) un sportiskas dabas apņemšanās (30%) sievietēm raksturīgas vairāk nekā vīriešiem. Savukārt, vīrieši apņemas nākošajā gadā biežāk būt kopā ar ģimeni (26% vīriešu pret 22% sieviešu). Kopumā raugoties, Jaunā gada apņemšanās daudz izteiktāk nodarbina sieviešu prātus, proti, gandrīz piektā daļa (22%) Latvijas vīriešu neko neapņemas Jaunajā gadā.

“Iedzīvotāju aptauja rāda, ka ar augstāku apņēmību ēst veselīgi (50%), sportot (40%), sākt krāt naudu (40%) un iemācīties, ko jaunu (35%) izceļas jaunieši vecumā līdz 30 gadiem. Līdzīgu tendenci esam novērojuši arī savās tirdzniecības vietās – gados jauni cilvēki daudz aktīvāk interesējas par to, no kādiem materiāliem izgatavoti izstrādājumi, izvēlas piederumus, kas ražoti no ekoloģiskiem materiāliem. Kā arī gados jauni cilvēki ir tie, kam interesē jaunievedumi tirgū, piemēram, bambusa trauki vai pannas ar silikona daļiņām, kas neuzsūc smaržas un baktērijas”, stāsta “Fissman” valdes priekšsēdētāja Kristīne Ginķo.

Kā liecina “Fissman” aptauja, salīdzinoši plašam cilvēku lokam raksturīga arī apņemšanās vairāk ceļot (28%), vairāk nodarboties ar sportu (27%), sākt veidot uzkrājumus (26%), biežāk būt kopā ar ģimeni (24%) un iemācīties, ko jaunu (24%).

“Snapshots interneta aptauja veikta no 2018. gada 26.novembrim līdz 3.decembrim, aptaujājot 719 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju kopskaitam.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru