Ar koncertu noslēgs Valmieras Mūzikas skolas radošās darbnīcas

Piektdien, 24.augustā, plkst.18.00 pie Valmieras Mūzikas skolas koncertēs radošo darbnīcu “Spēlējam ar prieku” dalībnieki. Klātesošos priecēs džeza mūzikas grupa “Jokerdixie”. Savukārt, atzīmējot Latvijas simtgadi, uzņēmums “Sakret” pasniegs Valmierai īpašu dāvanu – no unikāla betona maisījuma veidotu Latvijas ģerboni.

Jau no pirmdienas, 20.augusta, 25 bērni vecumā no astoņiem gadiem dienas lielāko daļu pavada radošajās darbnīcās, lai iepazītu un attīstītu pūšaminstrumentu spēles prasmi. Papildus instrumenta iepazīšanai un apgūšanai dalībnieki muzicēšanas prasmi stiprina dažādos radošos veidos. Piemēram, apgūst elpošanas vingrinājumus, atdarinot dzīvnieku pasauli, piedalās jogas nodarbībās, tādējādi attīstot ķermeņa kultūru un prātu, izprotot nepieciešamību atpūsties un koncentrēties. Tāpat tiek apgūta defile māksla, gūtas pamatprasmes ģitāras, sintezatora un sitaminstrumentu spēlē, kā arī izmantotas tehnoloģiskās iespējas – lietotne, kur ikviens var izmēģināt solista vai pavadījuma spēlētāja lomu.

“Radošo darbnīcu mērķis ir, kā to pasaka nosaukums, spēlēt ar prieku. Bērni sadraudzējas, uzzina, kas ir orķestris, gūst interesi par pūšaminstrumentiem un iepazīst mākslu spēlēt kopā ar citiem. Prieks, ka darbnīcās piedalās bērni, kuri ne tikai spēlē pūšaminstrumentus, bet arī citus instrumentus, kā arī mūzikas skolas pieredzi tikai vēl apgūst. To mēs īstenojam radošā veidā – izmantojot bērniem interesantus vingrinājumus, iepazīstot vēl citus instrumentus, kā arī kopā atpūšoties, gan uzzinot vairāk par skautu kustību, gan viesojoties zirgaudzētavā,” stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Klātesošajiem radošo darbnīcu noslēguma koncerta laikā būs lieliska iespēja izbaudīt dzīvespriecīgus ritmus grupas “Joxerdixie” izpildījumā. Džeza mūzikas vakaru Valmierā dāvinās Sandris Skeranskis – trompete, Uldis Ziediņš – trombons, Ivars Bajaruns – klarnete, Zintis Žvarts – tenora saksofons, Raitis Aukšmuksts – bungas, Juris Skrajāns – bandžo, Roberts Rasa – tuba.

Koncerts sāksies ar īpašas dāvanas atklāšanu – AS “Sakret Holdings” dāvinās Valmierai no īpaša betona maisījuma veidotu Latvijas ģerboni. “Ikvienam valsts simbolam jābūt pienācīgi godinātam, un simtgade ir laiks, kad vēl un vēl atgādināt par to nozīmi. Šoreiz valsts simtgadi atzīmēt dosimies uz vienu no skaistākajām pilsētām Latvijā – Valmieru, kur turpmāk, tāpat kā cituviet valstī, rotāsies no betona liets valsts ģerbonis,” stāsta AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. Pirmais no unikāla betona maisījuma veidotais ģerbonis tika pasniegts Valsts kancelejai un turpmāk atradīsies Prezidenta pilī, savukārt otrs – Ministru kabinetā. Maija sākumā sauso būvmaisījumu ražotājs “Sakret” pasniedza arī ģerboņus visiem Latvijas novadiem, bet visa gada garumā dāvinās to lielajām pilsētām, Rīgas Tehniskajai universitātei, Biznesa augstskolai “Turība”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, kā arī citām iestādēm, tādējādi svinot Latvijas simtgadi.

“Sakret” veidotais Latvijas ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420×594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

Radošās darbnīcas atbalstu guva Valmieras pilsētas pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru