Visi zina, kā cept pankūkas, bet ne visiem tās izdodas tieši tādas kā vēlētos, tāpēc šeit atradīsi 3 trikus, kas tās padarīs gaisīgas un garšīgas
Tagad es pankūkas cepu “nepareizi” – tā, lai tās nenoplok, nav blīvas, nav maizes konsistencē, nav eļļainas ar brūnu garozu. Un lai tās nekļūtu par blīvās, bet plānās pankūkās – uzpūstas. Arī ne “pārceptas” vai garlaicīgi bālas. Kā cept perfektas pankūkas, lai mīkla būtu viegla, kraukšķīga, apetīti rosinoša – un lai pankūku malas būtu augstas un zeltainas.
Triks Nr. 1. Gaisīgām pankūkām nepatīk olas
Varbūt šķiet dīvaini, bet tiešām vajag maz olu. Kādu dienu es gribēju cept omleti, bet pārdomāju un nolēmu cept pankūkas. Saputotām četrām olām pievienoju pārējās sastāvdaļas…Un sanāca plānas, neizteiksmīgas pankūkas, kuru malas nez kāpēc bija ieliektas uz augšu. Tas bija labākais pierādījums: jo vairāk olu, jo blīvākas un plānākas sanāk pankūkas. Galu galā bez olām tās joprojām ir diezgan garšīgas.
Tāpēc – vairāk par 1 olu uz 0,5 litriem un pat uz 0,7-1 šķidrumu (kefīru, pienu, sūkalām) es nepievienoju. Un pats svarīgākais: ne jau olas ir tās, kas piešķir testam “saturu”.
Triks Nr.2 : pankūkas mīl sviestu
Lai pankūkas nebūtu taukainas, ir jāpievieno sviests. Ne pannā, bet gan mīklā. Un tad, starp citu, uz pannas būs jālej mazāk eļļas. Augu eļļa vai sviests, vai varbūt trekns skābais krējums – tie padara mīklu vieglu, kraukšķīgu, porainu. Pankūkas nekļūs “maizes” vai “gumijas” konsistencē. Un atdzisušas paliek lieliskas, nevis sviestainas, plānas.
Tikai 1 ēdamkarote augu eļļas uz 0,5-0,7 litriem šķidruma – un pankūkas būs lieliskas. Un vēl – eļļa pasargā pankūkas…no eļļas – tās neabsorbē to no pannas, nekļūst eļļainas, “taukainas”.
Triks Nr. 3. Mīklu vajag rūdīt
Bez rauga mīkla nav rauga mīkla. Taču tām ir viena kopīga iezīme. Un tā ir raudzēšana. Protams, ir laika jautājums… Tas ir fakts. Daudzi cilvēki iesaka neatstāt neraudzētu mīklu stāvēt, bet tas ir nepareizi. Ja tā padomā, tad lipeklim vēl ir “jāizplešas”, t. i., jāuzbriest – un tas nebūs tik ātri izdarāms.
Ne velti iesaka pankūkas cept, lai tās kļūtu plānas uzreiz pēc mīklas pagatavošanas. Jā, lai mīkla “neizaugtu” un pankūkas izdotos plānas. Es ne reizi vien pamanīju, ka pēc 5-7 minūtēm mīkla kļūst biezāka, un bieži vien man nācās to panākt līdz vēlamajai konsistencei, pievienojot šķidrumu – pienu, kefīru…..
Bet tas nav tas pats, un tas ir apgrūtinoši. Un jūs varat uzminēt kas ir nepareizi – un atkal pievienot miltus. Tāpēc vieglāk ir atstāt mīklu 10-15 minūtes vai līdz pusstundai – un tad tikai cept. Mīkla ir labāka, un nekas nav jāpievieno.
Triks Nr. 4.augstuma un biezuma noslēpumus
Pēdējais triks atceļ un aizstāj daudzus trikus. Bet ne visus. Lai pankūkas būtu augstas un apaļas, ir daudz triku un padomu. Bet – ir arī atjautīga metode. Jums nekas nav jādara: vienkārši mīciet biezāku mīklu. Nē, pankūkas nebūs “maizes” konsistencē, blīvas vai vēl kādas tur. Tās būs perfektas.
Lasi vēl: 4 zupas, kas pārsteidz ar to pagatavošanas veidu
Mana mamma man kā pieaugušai sievietei iemācīja ka to darīt. Viņa vienkārši ņēma mīklu, no kuras es gatavoju plānās pankūkas, ātri pievienoja miltus…
Un, ak, brīnums, pankūkas izdevās pūkainas un gaisīgas – tādas, kādas man patīk kopš bērnības un kādas man nekad nav izdevies. Man nācās skatīties, kā mamma tās gatavo. Mīklai no karotes, ar kuru mēs tās lejam, nevajadzētu notecēt ātri, bet lēni slīdēt lejup. Nevis krīt lejā – tā ir bieza mīkla -, bet gan slīd lejā. Un, lai mīklai un mums būtu ērti, karoti var samitrināt – iemērkt aukstā ūdenī.
Lūk, šāds triks, pēdējais, kas atceļ daudzus padomus, kā optimizēt mūsu pankūku gaisīgumu, tas ir tikai ieteikums, bet arī pārējie triki ir svarīgi, lai tās izdotos lieliskas.