Augļi un dārzeņi, kas aizkavē vecumu

Kāposti
No plašās kāpostu saimes īpaši izceļami Savojas kāposti, kas bremzē kuņģa un krūts vēža veidošanos. Turklāt visveselīgāk tos lietot uzturā svaigā veidā.

Burkāni
Šie oranžie dārzeņi ir bagāti ar beta karotīnu, kas lieliski palīdz pret daudzām slimībām. Vienā tasītē svaigi spiestas burkānu sulas ir 24 mg beta karotīna.

Visi citrusaugļi
Apelsīni, citroni un greipfrūti satur antioksidantus. Sevišķi ieteicami pret organisma pāragru novecošanu ir greipfrūti.

Vīnogas
Vīnogu (jo īpaši tumšo) mīkstumā un miziņā ir aktīvie antioksidanti, no kuriem īpaši nozīmīgs ir kvercetīns, kas kontrolē holesterīna līmeni asinīs un novērš trombu veidošanos.

Lasi vēl: Apēd hurmu, noņem žulti. Ķīnā slavenākais dziednieciskais auglis ārstē daudzas kaites

Sīpoli un ķiploki
Palīdz izvadīt no organisma toksīnus un rūpējas, lai artērijas būtu veselas. Turklāt arī šajos dārzeņos ir daudz kvercetīna.

Spināti
Bez visa cita spinātos ir arī īpašs antioksidants, kas ir ļoti spēcīgs pāragras novecošanas pretinieks. Savukārt augstais folijskābes saturs aizsargā smadzenes un artērijas.

Tomāti
Tomāti ir bagāts likopēna avots. Šis antioksidants palīdz saglabāt gan skaidru prātu, gan fizisko formu. Tomātu pārstrāde un konservēšana likopēnu nenoārda, tāpēc veselīgas ir arī tomātu mērces un sula.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru