Detoksikācija – ko darīt no rīta
* No rīta, pieceļoties pusstundu agrāk nekā parasti, uzvāra 250 g ūdens, pārlej piemērotā krūzē un uzmanīgi pa malciņam dzer karstu. Pēc tam var pievērsties ierastām rīta procedūrām, taču jābūt gatavam, ka drīz vien zarnu trakts gribēs aktīvi atbrīvoties.
Ja šo procedūru veic regulāri katru dienu, jau pēc mēneša izdosies atbrīvoties no žultsakmeņiem, iztīrīt aknu kanālus, atbrīvoties no uzkrātajām masām resnajā zarnā.
* Sīki sasmalcina nomazgātus pētersīļu zaļumus, sakni sarīvē uz rīves. Visu ieliek katliņā, aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens (ja masas ir mazāk, arī ūdens jāņem mazāk) un diennakti nostādina. Dzer no rīta pa pusglāzei. Kurss – 10 dienas. Pēc 2 dienu pārtraukuma kursu atkārto.
* Labu efektu dod rīsi. Procedūrai ņem 3 ēdamkarotes brūno rīsu un novāra pusgatavus. Pusstundu pirms rīsu ēšanas jāizdzer glāze ūdens, bet, kad rīsi apēsti, 4 stundas nedrīkst ne ēst, ne dzert. Šādi tos var lietot vienu nedēļu. Rīsi piesaistīs toksiskās vielas un izvadīs tās no organisma.
* Vēl viena metode ir organisma attīrīšana ar ābolu etiķi. Tīrīšanu nodrošina tas, ka etiķa sastāvā ir daudz mikroelementu un organisko skābju, kas piedalās vielmaiņas procesā. Ja vielmaiņa norit normāli, kaitīgo vielu un sārņu ir mazāk. Ābolu etiķi var lietot ar tēju (vēlams to saldināt nevis ar cukuru, bet medu) pa 1–2 tējkarotēm 3 reizes dienā. Kurss – 1 mēnesis. Pēc tam obligāti jāievēro pārtraukums.
Lasi vēl: Nemaz nedomā uzsākt detoksikāciju, pirms neesi izlasījusi ŠO
*Apsveicami, ja organisma attīrīšanās notiek dabiskā ceļā – atjaunojot un uzturot normālu vielmaiņu (metabolismu).
Kā panākt metabolismu
Lai to panāktu, jāievēro šādi nosacījumi:
– racionāls uzturs: vairāk jālieto svaigi dārzeņi, augļi, graudaugi; jāierobežo našķi un konditorejas izstrādājumi; gaļu ieteicams izvēlēties liesu; ne retāk kā reizi nedēļā iekļaut ēdienkartē zivis; nekādā gadījumā nepārēsties, ieturēt maltīti tikai tad, kad jūtams izsalkums;
– dzert tīru negāzētu ūdeni ne mazāk kā 2 litrus dienā. Glāze ūdens pusstundu pirms brokastīm veicina kaitīgo vielu un sārņu izvadīšanu;
– porcijas lielumam un tās kaloriju daudzumam strikti jāatbilst cilvēka fiziskajām aktivitātēm: jo aktīvāks dzīvesveids, jo vairāk var atļauties apēst.
Vēl 3 citi interesanti raksti par šo tēmu: