Dievišķais auglis – mango; ne tikai pasakaini gards, bet arī dziedniecisks!

rsz_untitled

Līdzās citiem dienvidu zemju augļiem lielveikalu plauktos gozējas mango. To mēdz dēvēt arī par Dieva augli, superaugli un tropu ābolu, kas liecina par to, ka ļaudis to uzskata par īpaši vērtīgu.

Mango dzimtene ir Indija. Šajā zemē jau četrus tūkstošus gadu tas ir iemīļots auglis gan turīgu, gan trūcīgu ļaužu galdā. Indijā audzētie mango ir 75 procenti no pasaules tirgū pārdotajiem augļiem. Mango sezona Indijā ilgst no marta līdz jūnijam, Brazīlijā – no septembra līdz janvārim, Meksikā – no marta līdz septembrim.

Lasi vēl: 7 vērtīgākās mandarīnu mizu īpašības, par kurām Tu līdz šim neko nenojauti!

Pasaulē ir vairāk nekā 2500 mango šķirņu. Tie mēdz būt apaļi, ovāli, sirds un citā neparastā formā. Atkarībā no šķirnes auglis var sasniegt pat 650 gramu svaru. Negatavi mango visi ir zaļi, bet vairāku šķirņu augļi arī nogatavojušies saglabā zaļo krāsu. Citi kļūst zeltaini, oranži vai koši sarkani. Tiem piemīt stiprs un patīkams saldeni sveķains aromāts, bet mīkstuma garša atgādina persiku. Mūžzaļie mango koki dzīvo līdz 300 gadiem, sasniedzot 20 – 30 metru augstumu.

 

Šķir nākamo lapu, lai uzzinātu, kādas ir mango vērtīgākās īpašības 


 

Līdzīgi raksti

 • loading...
 • Nav komentāru

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

  Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

  Close