Ja gadās mežā sastapt lūsi vai lāci, apzinies viņu instinktus un uzvedību. Cieniet viņu telpu un ievērojiet distanci, ja viņi jūtas apdraudēti.

Dodoties sēņot, ogot vai pastaigājoties mežā, iespēja sastapt lūsi vai vilku ir ārkārtīgi reta. Šie dzīvnieki ir ļoti piesardzīgi; viņi laikus pamanīs cilvēka tuvošanos un aizies.

Sniegā vai smiltīs paliks tikai svaigas pēdas no tiem, kas gājuši pirms jums. Ja dzīvniekam uzbrūk, tam ir jāaizstāvas ar visiem pieejamiem spēkiem. Tāpēc, ja pamanīts arī plēsējs, tam nevajadzētu tuvoties, bet, paturot to savā redzes laukā, atkāpties. Pavasarī nemēģiniet tuvoties maziem, šķietami mīlīga izskata kucēniem, kas nejauši pamanīti meža biezoknī. Viņu skaņas var būt kā vilcieni, taču tās var būt arī savstarpēji savienotas vilcieni.

Jāuzmanās, lai netuvotos meža dzīvnieku mazuļiem, jo, ja tu to darīsi, tas var apdraudēt gan savu, gan mazuļu drošību. Ja šāds dzīvnieks nokļūst lauku mājas pagalmā, situācija ir daudz bīstamāka. Tas var liecināt par to, ka dzīvniekam ir zināmas grūtības ar barošanos un tas nespēj izdzīvot savvaļā, vai arī populācija ir tik liela, ka trūkst barības. Ir stingri aizliegts tuvoties šim dzīvniekam, un par jebkādu nesankcionētu saskarsmi ar to jāziņo policijai.

Kādā mājā Lietuvā mājvietu atradis noguris lūsis, kurš saimnieku prombūtnē uzbrucis un nogalinājis suni. Lācis ir ļoti gudrs dzīvnieks, ātri mācās un saprot, ka neviens to neapdraud, tāpēc var atļauties būt atraisītāks un priecīgāks. Ieejot mežā, jūs varat būt trokšņainā klātbūtnē, lai dzīvnieki zinātu, ka esat tur. Tomēr, lai nesaskrietos ar lāci, nav nepieciešams radīt lielu troksni, jo lācis ļoti ātri sapratīs, ka kliegšana nedraud.

Ja lācis ir izvēlējies kādu apēst, tas to darīs viegli. Vecs, slims vai citādi ieinteresēts lācis būs ļoti īpašs. Vairumā gadījumu, kad lācis satiek cilvēku, tas aizbēgs. Taču nelielā daļā gadījumu lācis sapratīs, ka var paņemt no cilvēka ko vērtīgu, piemēram, sviestmaizi, ogu grozu vai ko citu. Un es kliedzu skaļi. Lācis uzskatīs, ka pretinieks ir daudz spēcīgāks un iespaidīgāks. Tas var tevi atturēt no manis. Ja tomēr sastopaties ar lāci, jums jāapstājas un, turot dzīvnieku savā redzeslokā, lēnām jāatkāpjas. Neizsauciet uzbrukumu, veicot straujas kustības, jo tas var liecināt par agresiju.

Šopavasar grūtā situācijā nonāca kāds Valmieras novada Skankalnes pagasta iedzīvotājs. Vīrietis devās vākt malku pie jaunas stādaudzētavas netālu no savām mājām, kur vēroja jaunu izaugsmi un dzīvi. Vīrietis pagriezās un aptuveni 10 metru attālumā ieraudzīja lāci. Dzirdot soļus un smagu elpošanu, vīrietis zināja, ka taisās uzbrukt. Vīrietis paguva ielīst un aizsvieda baļķi pretī lācim. Lācis tajā pašā brīdī apstājās un sāka virzīties uz mežu. Metiena brīdī vīrietis bija nosalis laikā, un lācis domāja, ka viņam ir darīšana ar baisu pretinieku. Tomēr veiksme viņam palīdzēja izvairīties no lāča.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment