Vecākiem būtu jāzina, ka būs krietni jānopūlas, lai bērnam veltītu pilnas trīs dienas. Tas nozīmē nekādu laiku sev. Nekādas ēst gatavošanas, tīrīšanas vai draugu apciemošanas. Pilnīgi viss nomodā pavadītais laiks būs jāvelta bērnam, tāpēc jau laicīgi jāpagatavo maltītes, jāsapērk viss nepieciešamais, jāizmazgā veļa, kā arī jāiztīra māja. Sagatavojies spēlēt spēles, krāsot, skatīties multfilmas un vienkārši pavadīt laiku kopā ar bērnu.
Varbūt tas var šķist grūti, bet nevienam nav šaubu, ka tas atspēko mokpilnās nedēļas un mēnešus. Lūk, ar ko jāsāk, lai bērns sāktu patstāvīgi iet uz podiņa:
Pirmajā programmas dienā, kad bērns pamostas, nomaini autiņbiksītes. Pēc tam liec viņam pašam tās izmest un atvadīties no tām.
Liec viņam valkāt neko citu kā tikai lielu kreklu, kas sniedzas pāri ceļgaliem. Noteikti paskaidro, ka nav autiņbiksīšu, kas visu uzsūks, tāpēc katru reizi, kad būs vajadzība, viņam jāizmanto podiņš. Tā teikt – nav drošības tīkla.
Brokastīs bērnam jāiedod papildus dzēriens, un, tiklīdz viņš būs paēdis, jāliek aiziet uz podiņu. Uzņemtā šķidruma dēļ podiņš nepaliks sauss.
Tā kā ar bērnu kopā pavadīsi veselas trīs dienas, sagatavojies spēlēm un rotaļām.
Parūpējies, lai vienmēr rokas stiepiena attālumā būtu ūdens pudelīte. Bērnam ir jādzer regulāri un jāiet uz podiņu ik pēc 15 minūtēm, un tā visas dienas garumā.
Lasi arī: Kādas rotaļlietas dāvināt bērnam jeb TOP 5 interesantākās dāvanas
Pēc vakariņām pārstāj dot ūdeni un uzkodas.
Pārliecinies, ka bērns aiziet uz podiņu tieši pirms miega.
Pamodini bērnu nakts vidū, lai aizietu uz podiņu.
Atkārto visu iepriekš minēto arī turpmākās divas dienas.
Ja bērns negrib iet uz podiņu tieši pēc šķidruma iedzeršanas, pārliecini viņu un iesaki vismaz pamēģināt. Neatkarīgi no tā, vai viss sanāk vai nē, apbalvo viņu ar kādu vienkāršu rotaļlietu, uzlīmi vai kārumu. Izvēlies mantiņas pēc saviem ieskatiem, pat vislētākās un parastākās būs gana labas.
Kad bērns sēž, vienmēr paliec apakšā vannas istabas paklājiņu. Tam ir gumijas apakša, kas šķidrumam neļauj izsūkties cauri. Noteikti būs arī “avārijas”, tāpēc padomā par to, lai pasargātu mēbeles un paklājus.
Ja arī kas gadās, necel lielu brēku. Vienkārši visu satīri un dzīvo tālāk.
Lasi arī: Kā atrunāt bērnu no bīstamiem eksperimentiem draugu kompānijā
Avots: wimp.com