Krievija izsaka draudus šai valstij: ”Briesmas. Ko tas nozīmē latviešiem?”

Lietuvas Ārlietu ministrija pirmdien iesniegusi Maskavas pilnvarotajam pārstāvim Sergejam Rjabokoņam notu ar skaidrojumu par Eiropas Savienības noteikto ierobežojumu ieviešanu starp Kaļiņingradas apgabalu un Krieviju, bet Maskava brīdinājusi Lietuvu par atbildes pasākumiem.

Ministrijā norādīja, ka tikšanās ar Krievijas diplomātisko pārstāvi laikā Viļņa noliegusi Krievijas amatpersonu apgalvojumus, ka Lietuva ir aizliegusi tranzītu starp anklāvu un pārējo Krieviju.

“Pasažieru un preču, uz kurām nav attiecināts ES sankciju režīms, pārvadājumi uz un no Kaļiņingradas turpināsies caur Lietuvas teritoriju,” paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija, raksta nra.lv.

“Lietuva nav noteikusi nekādus vienpusējus, individuālus vai papildu ierobežojumus tranzītam. Lietuva konsekventi ir izpildījusi ES sankcijas, kurām ir atšķirīgi pārejas periodi un spēkā stāšanās termiņi,” paskaidroja ministrijā.

Kaļiņingradas apgabala gubernators Antons Aļihanovs sestdien paziņoja, ka Lietuvas valsts dzelzceļa kompānijas “Lietuvos geležinkeliai” kravu pārvadājumu meitasuzņēmums “LTG Cargo” informējis Krievijas anklāva dzelzceļa operatorus par aizliegumu pārvadāt daudzus produktus, jo ir noteiktas sankcijas.

Gubernators pauda, ka aizliegums ietekmēs 40-50% uz un no citiem Krievijas reģioniem eksportētos un importētos produktus, kuru pārvadājumi notiek caur Lietuvu. To vidū ir būvmateriāli, cements un metālu produkcija.

Lasi vēl: Pie šīm 2 zodiaka zīmēm sapņos drīz atnāks aizsaulē devušies radinieki – ko tas nozīmēs?

Lietuvas Ārlietu ministrija norādījusi, ka 17.jūnijā spēkā stājas ES sankcijas Krievijas tērauda un citas dzelzs produkcijas importam un tranzītam bloka teritorijā. Šāds aizliegums iekļauts 15.martā pieņemtajā ES ceturtajā sankciju paketē.

Savukārt Krievija pirmdien brīdināja Lietuvu nekavējoties atjaunot tranzītu ar Kaļiņingradas apgabalu, pretējā gadījumā draudot ar atbildes pasākumiem savu nacionālo interešu aizstāvībai.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Leave a Comment