Latvijā jau notiek gatavošanās Covid-19 nākamajam vilnim; lūk, kas ir interesanti!

Reģionālās slimnīcas sāk gatavoties brīdim, kad Covid-19 pacientu skaits atkal būtiski palielināsies. Medicīnas iestādes satrauktas par finansējumu no valsts: trūkst informācijas par turpmāko un nav arī samaksāta solītā nauda par iepriekš paveikto, vēsta ReTV.

Daudzas reģionālās slimnīcas atzina, ka pagaidām veselības iestādēs viss ir mierīgi, bet, redzot statistiku, jau sāk apzināt savu rīcību pandēmijas nākamajam vilnim.

“Mums 260 gultas ir brīvas, bet tagad mēs aizpildām papildu gultas, kas ir atbrīvojušās, ar cita veida pakalpojumiem. Lai cilvēkiem būtu darbs un lai viņi nesēdētu nenoslogoti, mēs atvērām aprūpes gultas,” pastāstīja Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, raksta nra.lv.

Lasi vēl: PAVISAM NOPIETNI: 2022. gada jūlijā trīs zodiaka zīmes saskarsies ar problēmām

Daugavpilī arī aplēsts, cik izmaksājusi Covid-19 pacientu ārstēšana šogad. “Tikai par šo pusgadu, kurš pagāja, mēs varam droši minēt trīs ar pusi miljonus. Tas kopā ar virsstundām, kopā ar ļoti dārgiem reaģentiem pacientu testēšanai, kopā ar cilvēkresursiem. Nerunājot par aizsarglīdzekļu iegādi,” pastāstīja Semjonovs.

Tikmēr Balvu un Gulbenes slimnīcā Covid-19 nodaļa šobrīd ir slēgta. Bet to ir gatavi atjaunot dažu dienu laikā. Tur būšot iespējams uzreiz izguldīt tikai 15 pacientus.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Leave a Comment