Laulību padomi no 1800. gadiem: 12 neprātīgas prasības, kuras sievietēm bija jāievēro

Kad Lielbritānijas karalienes Viktorijas meita viņai bažīdamies jautāja par kāzu naktī notiekošo, karaliene topošajai līgavai devusi padomu: “Atgulies un domā par Angliju”.

Mūsdienās būtu grūti identificēt šī stāsta patiesumu, tomēr tas noteikti vēsta par domāšanu, kas “viktoriāņu”periodā pauž vīrieša varas pārākumu. Pret sievietēm tolaik visu dzīvi izturējās kā pret bērniem, no viņām sagaidīja līdzāspastāvēšanu, kuras laikā netiek radītas liekas problēmas.

Tas pats attiecās arī uz precētām sievietēm, vīrs bija tiesīgs lemt par abiem laulātajiem un pieņemt visus lēmumus – pat tad, ja tas attiecās uz sievas ķermeni.

Par laimi, mūsdienās laulība tiek uztverta kā divpusēja partnerība, tieši tādēļ tagad laimīgu laulību ir krietni vairāk.

Gūsti plašāku ieskatu tajā, cik citāda bija pasaule 1800. gados!

Lasi vēl: Emocionālas viendzimuma laulības, kas izkausēs ikviena sirdi (+ FOTO)

Šķir lapu tālāk, lai lasītu trakas patiesības no 19. gs sākuma!


 

Līdzīgi raksti

 • loading...
 • Nav komentāru

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

  Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

  Close