Maija kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Maijs ritēs Latgales vēstniecības GORS piecu gadu jubilejas zīmē ar īpašu koncertu sēriju – GORS piecgades simfonija. Jubilejas svinības sāksies ar īpaši gatavotu “Sinfonietta Rīga“ un “Perpetuum Ritmico“ koncertprogrammu, kurā izskanēs arī komponista Emīla Zilberta jaundarbs. GORS piecgades simfonijas cikls turpināsies ar Armanda Ekšteta “Teātris un ES” un GORS kopprojektu – muzikālu komēdiju visai ģimenei, Mērnas Kleitones džeza kvinteta un Rēzeknes bigbenda kopīgu koncertprogrammu. Muzeju nakts 2018 laikā notiks tikšanās ar mākslinieci Magoni Boleiko, ko paturpinās muzikālu sajūtu noskaņas GORS Lielās zāles šūpulī. Koncertu cikls noslēgsies ar sadziedāšanās koncertu “Vysi muni gosti beja”. Tāpat maijā tiks noslēgta Dona jaunākā akustiskā koncerttūre “Pa ceļam”.

MAIJS 2018

Dokumentālā filma “Mērijas ceļojums”. LV100 filmu programma

Piektdiena, 4. maijs 18.00, Lielā zāle 3,50 €, GORS

Scenāristes un režisores Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma “Mērijas ceļojums” balstās uz Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas glabājas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. Tajās caur savas dzimtas likteni viņa izstāstījusi visas Latvijas stāstu – centieni izpostīt Latvijas valsti notika caur mūsu inteliģences, kultūras, mākslas, vēsturiskās atmiņas un tautas mantojuma iznīcināšanu. Pirms seansa tikšanās ar filmas radošo komandu.

GORS PIECGADES SIMFONIJA. Sinfonietta Rīga. Perpetuum Ritmico

Sestdiena, 5. maijs 18.00, Lielā zāle 10,00–15,00 €, GORS

Akustika ir viena no mūziķu, klausītāju un speciālistu atzītajām Latgales vēstniecības GORS īpašajām kvalitātēm. Piecu gadu dzimšanas dienu sāksim tieši ar akustikas svinēšanu, aicinot svētkus sākt tuviem koncertzāles draugiem – kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā. Līdzās kamerorķestrim uzstāsies arī klarnetists Guntis Kuzma un sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico”. Koncertprogrammā, kura izskanēs tikai Latgales vēstniecībā GORS, savīsies Jozefa Haidna Simfonija Remažorā Hob. I:86, Sebastiana Fāgerlunda Klarnetes koncerts, Džona Adamsa “Fearful Symmetries” un Žeroma Bosa veidotā Bastera Kītona filmu kinomontāža “Basters”, kā arī tiks pirmatskaņots speciāli notikumam topošais Emīla Zilberta jaundarbs – “Concertino sitaminstrumentu ansamblim un kamerorķestrim”.

Dons. Akustiskais koncerts “Pa ceļam”

Sestdiena, 12. maijs 19.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €

12. maijā Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē tiks noslēgta Dona jaunākā akustiskā koncerttūre “Pa ceļam”. Koncertā dziedātājs atskaņos gan klausītāju iemīļotas dziesmas, gan programmu no jaunā albuma “Pa Ceļam”. “Jūtos bezgala gandarīts, ka arī Latvijas simtgadē būs iespēja tikties ar klausītājiem un vienoties kopīgā dziesmā,” – tā par gaidāmo koncertu saka Dons.

GORS PIECGADES SIMFONIJA. Muzikāla komēdija visai ģimenei “Talantu šovs”

Trešdiena, 16. maijs 18.00, Lielā zāle 8,00–10,00 €, GORS

Mazie skatītāji ir svarīga Latgales vēstniecības GORS apmeklētāju daļa, ar kuriem kopā katru gadu top arī kāds uzvedums – jo īpaši ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” laikā. Piecu gadu svētku reizē sadarbībā ar Armanda Ekšteta “Teātris un ES” Latgales vēstniecība GORS aicina uz muzikālu komēdiju visai ģimenei, veidojot pašiem savu muzikālo TV šovu. Šova veidotājs būs Burunduks un piedalīties TV šova konkursā viņš aicinās labākos māksliniekus no visas pasaules. Izrādē piedalīsies profesionāli aktieri un cirka mākslinieks, tāpat spēlējošie, dziedošie un dejojošie Rēzeknes kolektīvi. Bērni visas izrādes laikā līdzdarbosies un iejutīsies gan prasīgās žūrijas, gan arī kāda aktiera lomā.

GORS PIECGADES SIMFONIJA. Mērnas Kleitones džeza kvintets (ASV) un Rēzeknes bigbends

Sestdiena, 19. maijs 19.00, Mazā zāle 15,00 –17,00, GORS

Simboliski turpinot koncertciklu “Savējie”, Latgales vēstniecība GORS aicina uz Rēzeknes bigbenda un Mērnas Kleitones (Myrna Clayton) džeza kvinteta no ASV kopīgu koncertprogrammu, kurā līdzās džeza klasikas un improvizācijas skaņdarbiem dzirkstīs Mērnas Kleitones spēcīgais vokāls. Koncerta norisi atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Tikšanās ar mākslinieci Magoni Boleiko izstādē “Paralēlās pasaules“

Sestdiena, 19. maijs 21.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS

No 23. aprīļa līdz 17. jūnijam Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma mākslinieces Magones Boleiko gleznu sērija

“Paralēlās pasaules”, kuras kompozīcijās apvienotas divas ikdienišķas realitātes. Divas nosacītas bezgalības: debesu un digitālā. “Paralēlās pasaules” ir fantāzijas rotaļa ar eļļu uz audekla, kurā apvienoti digitālās vides simboli ar debesu parādībām.

Muzeju nakts 2018 Latgales vēstniecībā GORS

Sestdiena, 19. maijs 21.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS

Pirms pieciem gadiem Latgales vēstniecībā GORS notika pirmais koncerts! Svinot to, aicinām paviesoties Latgales vēstniecībā GORS, lai satiktos ar mākslinieci Magoni Boleiko un izbaudītu muzikālu sajūtu noskaņas GORS Lielās zāles šūpulī.

Dokumentālā filma “Baltu ciltis”. LV100 filmu programma

Svētdiena, 20. maijs 15.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS

“Baltu ciltis” atspoguļo nežēlīgos centienus tagadējo Latvijas teritoriju apdzīvojošos pagānus 13. gadsimtā pievērst kristietībai. Faktos balstītais filmas stāsts veidots tā galvenajam varonim, tirgotājam Larsam no Gotlandes, apceļojot un iepazīstot kuršu, latgaļu, sēļu, zemgaļu, prūšu, jātvingu, galindu, augštaišu un žemaišu apdzīvotas zemes, kas tobrīd sasniegušas savu augstāko attīstības pakāpi. Radošās grupas pamatsastāvu veido trīs brāļi Ābeles – režisori Raitis un Lauris un operators Mārcis.

Pirmizrāde bērniem un pieaugušajiem “Ačgārnās pasakas čemodānā”

Otrdiena, 22. maijs 18.00, Mazā zāle 5,00 €, GORS

Jaunās Rēzeknes Tautas teātra izrādes “Ačgārnās pasakas čemodānā” pirmizrāde notiks Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē. Izrādes pamatā ir Džanni Rodari pasakas, kurās tiks stāstīts par dīvainībām, kas notiek ceļojuma laikā lidostā. Režisore: Māra Zaļaiskalns.

Krievu kultūras dienas Latvijā

Trešdiena, 23. maijs 18.00, Lielā zāle 5,00–6,00 €

Latgales vēstniecībā GORS notiks krievu kultūras dienu Latvijā svinīgā atklāšanas ceremonija. Svētku koncertā piedalās: Andžella Goba (mecosoprāns), Glebs Koroļovs (klavieres), Olga Barišmane (soprāns), Jevgeņijs Igans (tenors), koncertmeistare Olga Moskaļonova, deju ansamblis “Lik” (Krievija, Novgoroda) un Rēzeknes tautas kolektīvi.

GORS PIECGADES SIMFONIJA. Sadziedāšanās koncerts “Vysi muni gosti beja”

Sestdiena, 26. maijs 19.00, Lielā zāle 15,00 –27,00 €, GORS

Latgales vēstniecības GORS piecgades programmas noslēgums būs kā varens un līksms simfonijas fināls, kura galvenais trumpis latgaliskā sirsnība un izdziedāšanās. Savējie, postfolkloras grupa “Rikši” un grupa “Tautumeitas”, vīs balsis ar grupu “Chveneburebi” no Gruzijas un “Babkiny vnuki” no Krievijas, lai etnomūzikas noskaņās pildītu ne tikai GORS Lielo zāli, bet arī apmeklētāju klausīties un pašiem līdzi dziedāt prieku. GORS piecu gadu dzimšanas dienas noslēguma koncerts ļaus priecāties arī par vēl vienu koncertzāles kvalitāti – mainīties spēju, jo apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties, vai būt nedaudz vērotājiem no malas, vai mesties dziedāšanas epicentrā pie Latgalei tik raksturīgajiem garajiem galdiem.

“Chveneburebi” (Gruzija) un “Babkiny vnuki” (Krievija)

Svētdiena, 27. maijs 16.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €, GORS

Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē 27. maijā izskanēs gruzīnu un krievu tautas mūzikas koncerts, kurā piedalīsies gruzīnu folkloras grupa “Chveneburebi” un krievu tautas mūzikas ansamblis “Babkiny vnuki”. Grupā “Chveneburebi” darbojas 8 dalībnieki, kuri katrs ir no dažādas Gruzijas vietas, ļaujot labāk saglabāt tradicionālo dziedāšanas manieri. Līdzās dziedāšanai visi grupas dalībnieki spēlē tradicionālos gruzīnu tautas instrumentus. Ansamblis “Babkiny vnuki” radies 2010. gadā Brjanskas Valsts lauksaimniecības akadēmijā. Ansambļa vadītājs un solists Vladimirs Latenkovs ir profesionāls mūziķis, kurš specializējies tieši krievu tradicionālajā dziedāšanā.
CITI 2018. GADA VASARAS NOTIKUMI

Aivars Gudrais un draugi koncertprogrammā “Dvēseles 6 stīgas”

Sestdiena, 2. jūnijs 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €

Vienkopus pulcējot draugus un domubiedrus – komponistus Mārtiņu Braunu, Jāni Lūsēnu, dziedātājus Zigfrīdu Muktupāvelu, Olgu Rajecku, Uģi Rozi, Zani Gudro, Ievu Sutugovu, savus 60 gadus atzīmēs īstens rokmuzikants, ģitārists Aivars Gudrais. Kā teicis mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, „astoņdesmitajos gados Latvijā Aivars Gudrais bija ģitārists “uz izķeršanu””.

Latvian Voices. Koncertprogramma “Sudrabs”

Sestdiena, 9. jūnijs 18.00, Lielā zāle 12,00 €

A cappella vokālā grupa Latvian Voices 9. jūnijā Latgales vēstniecībā GORS, aicina klausītājus uz jaunāko koncertprogrammu “Sudrabs”. Sudrabs kā briedums un sudrabs kā vienkāršība – tas raksturo šo koncertprogrammu. Tajā ir iekļautas vairākas Latvian Voices radītas oriģināldziesmas, kuru stāstos tiek izdziedātas dažādas sudraba krāsas. Neatņemama koncerta sastāvdaļa būs ari? latviešu folkmūzikas melodijas grupas dalībnieču veidotos aranžējumos, kas šoreiz skanēs džeza un pop noskaņās.
Musiqq. Labāko dziesmu programma. Papildkoncerts

Svētdiena, 10. jūnijs 17.00, Lielā zāle 15,00–19,00 €, GORS

“Musiqq” dziesmas jau kopš 2009. gada ir radio topu, klubu atskaņošanas un mūzikas ierakstu balvu virsotnēs. Grupas darbi ir arī kā visbiežāk radio, televīzijā, koncertos skanējušo dziesmu sarakstā, ko apliecina saņemtās Autortiesību bezgalības balvas.

Intars Busulis un Abonementa orķestris. Koncertprogramma “Ar mums”

Piektdiena, 29. jūnijs 19.00, Lielā zāle 15,00–32,00 €

Sestdiena, 30. jūnijs 18.00, Lielā zāle 15,00–32,00 €

2018. gads Intara Busuļa kolektīvam ir dažādu svinību gads, teju pusei no kolektīva tiek svinētas 40 gadu jubilejas un pirmais kopdarbs – albums “KINO”, iznācis tieši pirms 10 gadiem. 6. martā iznāca albuma “Nākamā pietura” II daļa, ar dziesmām krievu valodā un dziesmu pirmatskaņojumi būs dzirdami koncertā Rēzeknē. Gaidāmajos koncertos kopā ar Intaru un Abonementa orķestri uz skatuves kāps arī Liepājas Simfoniskais orķestris.

Kalascima (Itālija)

Sestdiena, 28. jūlijs 19.00, Lielā zāle 10,00–17,00 €, GORS

Ar Latvijā vienīgo koncertu 28. jūlijā Latgales vēstniecībā GORS uzstāsies viena no šī brīža Itālijas “karstākajām” grupām “Kalascima”, kuras priekšnesumos tiekas tradicionālā un modernā mūzika, iegūstot īpašu Dienviditālijas folka skanējumu.“Kalascima” sniegumā savijas tradicionālie mūzikas instrumenti, dažādi gan Dienviditālijas, gan citu pasaules vietu perkusiju instrumenti, kā arī mūsdienās izplatītie mūzikas instrumenti – basģitāra un skaņas efektu iekārtas.

Maksims Galkins. Solokoncerts

Svētdiena, 5. augusts 17.00, Lielā zāle 40,00–70,00 €, GORS

Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē ar vērienīgu solo koncertu uzstāsies Krievijas humorists, raidījumu vadītājs, aktieris un dziedātājs Maksims Galkins. Skatītājus sagaida parodijas, humoristiski skeči un dziesmas. Maksims Galkins ir viens no retajiem māksliniekiem, kas katru reizi uzstājās ar atjaunotām koncerta programmām.

Klavieru kvartets “Rix”. 25 gadu jubilejas koncerts

Sestdiena, 11. augusts 18.00, Mazā zāle 10,00–12,00 €, GORS

2018. gadā RIX klavieru kvartets svin 25 gadu dzimšanas dienu, aicinot uz jubilejas koncertprogrammu Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē. RIX klavieru kvartets ir dažādās pasaules malās dzīvojošu četru draugu un domubiedru grupa: pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Jubilejas koncerta programmā izskanēs: Viljams Voltons Klavieru kvartets d moll, Andris Balodis “Folkoholostic”, Johanness Brāmss Klavieru kvartets op. 26 A dur.
Hor Tureckogo

Piektdiena, 17. augusts 18.00, Lielā zāle 70,00–85,00 €, GORS

Turecka koris – muzikāls 21. gadsimta fenomens. Tie ir īsti mūzikas svētki, emociju un lieliska noskaņojuma lādiņš, ko 17. augustā dzirdēsim Latgales vēstniecībā GORS. Mākslinieki dzied vairāk nekā 10 valodās. Kora repertuāram nav robežu – no pasaules klasikas līdz rokam, no popmūzikas līdz operai, no džeza līdz tautas mūzikas hitiem.
No 24. līdz 26. augustam

“LNSO vasarnīca” ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivāls, kurā kopš 2015. gada tiek piedāvātas klasiskas un neakadēmiskas programmas bērniem, jauniešiem un briedušiem ļaudīm. Festivāla mājvieta šogad pirmo reizi dosies uz Latgali, rodot vasaras rosīšanās prieku Latgales vēstniecība GORS. LNSO savā vasaras namā aicina uz satikšanos ģimenes, draugus, pastāvīgos klausītājus un jaunus klasiskās mūzikas interesentus.
“LNSO vasarnīca” atklāšanas koncerts

Piektdiena, 24. augusts 19.00, Lielā zāle 5,00–20,00 €, GORS

Festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncerts, kurā izskanēs Baha un Mocarta skaņdarbi, kā arī Matīsa Čudara improvizācija. Piedalās LNSO kamerorķestris Gunta Kuzmas vadībā, obojists Egils Upatnieks, vijolniece Darja Smirnova, klavesīniste Ieva Saliete un ģitārists Matīss Čudars.

Vējš vītolos. Dienas izrāde bērniem un ģimenēm

Sestdiena, 25. augusts 16.00, Mazā zāle 5,00–12,00 €, GORS

“Vējš Vītolos” ir speciāli “LNSO vasarnīcai” iestudēta muzikāla izrāde bērniem. Mūziku komponējis “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvējs, grupu “Gaujarts” un “Manta” iedvesmotājs Edgars Mākens, kurš raksta mūziku Nacionālā teātra un Valmieras teātra izrādēm. Režisors – Ģirts Šolis, kas iestudē izrādes Latvijas Leļļu teātrī, Dirty Deal Teatro u. c. un kuru zinām kā savulaik populārās apvienības “umka.lv” līderi. Izrādē piedalīsies lelles, aktieri un LNSO kameransamblis klarnetista un diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Rahmaņinovs un Bernsteins. LNSO, Andris Poga un Andrejs Osokins

Sestdiena, 25. augusts 18.00, Lielā zāle 5,00–20,00 €, GORS

Vasarnīcas otrā vakara koncerta programmā Sergeja Rahmaņinova Ceturtais klavierkoncerts un Leonarda

Bernsteina Simfoniskās dejas no “Vestsaidas stāsta”. Piedalās LNSO Andra Pogas vadībā un pianists Andrejs Osokins.

Zenīts. Dziesmu izrāde bērniem un pusaudžiem

Svētdiena, 26. augusts 12.00, Mazā zāle 5,00–15,00 €, GORS

Speciāli “LNSO vasarnīcai” tapusī Jāņa Šipkēvica dziesmu izrāde “Zenīts” diviem zēniem un septiņiem instrumentiem. Cikls ir kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla tekstu autora Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados. Režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfe Rūta Briede, solisti – Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, “LNSO zenītansamblis” Gunta Kuzmas vadībā. Izrāde tika nominēta Lielajai mūzikas gada balvai 2017 kā “Gada uzvedums”.

Pasākumu programma var tikt papildināta un precizēta. Norāde “GORS” – pasākumi, kurus rīko SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” un uz kuriem ir spēkā GORS Kultūras vēstnieku programmas piedāvājumi.

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, “Biļešu Paradīze”, “Biļešu Serviss”, “eKase“ sistēmās un www.latgalesgors.lv

Saziņai: Latgales vēstniecība GORS Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303.

Leave a Comment