“Maxima” kasieris, anulējot izdarītos pirkumus, divās nedēļās piesavinās 851 eiro

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piespriedusi soda naudu piecu minimālo mēnešalgu jeb 2150 eiro apmērā kādam veikala “Maxima” kasierim, kurš divu nedēļu laikā, anulējot pircēju izdarītos pirkumus, piesavinājās 851,70 eiro no uzņēmuma, liecina publiski pieejamais anonimizētais spriedums.

Spriedumā norādīts, ka noziedzīgie nodarījumi tika paveikti laika posmā no 2017.gada 6.februāra līdz 19.februārim, tobrīd kasieris uzņēmumā bija strādājis nedaudz ilgāk par vienu gadu.

Piesavināšanās notika pēc vienotas shēmas – kasieris, sagaidot, kad viņa apkalpotais pircējs, nepaņēmis čeku, aiziet no kases, veica korekciju kases aparāta sistēmā, anulējot pircēja čekā norādītās preces. Pēc korekcijas veikšanas kasieris no kases aparāta paņēma atbilstošo naudas summu. Tā divu nedēļu laikā kasieris kopā anulēja 88 čekus.

Lasi arī: Horo***ps nedēļai no 7. maija līdz 13. maijam – emocionāli neveiksmīga nedēļa

Tiesas sēdē kasieris pilnībā atzina savu vainu, kā arī norādīja, ka ir veicis 400 eiro maksājumu SIA “Maxima”, daļēji sedzot sevis radītos zaudējumus. Tiesa nolēma viņam piemērot naudas sodu piecu minimālo mēnešalgu apmērā, kā arī lika atlīdzināt uzņēmumam radītos zaudējumus.

Avots:

Leave a Comment