Ministrija skaidro, vai 21. un 27. aprīlī ir saīsinātā darba diena

Labklājības ministrija (LM) izplatījusi skaidrojumu, vai 21. un 27. aprīlī var strādāt saīsināto darba dienu.

21. aprīlī ir īsā darba diena, saistībā ar to, ka tā ir 30. aprīļa pārceltā darba diena. Savukārt 27. aprīlī ir parasta darba diena un likuma normas par īsāku darba laiku nav piemērojamas, portālam “la.lv” skaidroja ministrijā.

30.aprīlis (pirmdiena) ir darbadiena, kas iekrīt starp svētku dienu un brīvdienu, un no valsts budžeta finansējamās institūcijās, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, tiek pārcelta uz sestdienu, – 21.aprīli.

Likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1.maijs ir noteikts par svētku dienu – Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena.

Darba likums noteic, ka pirms svētku dienām darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja nav cita vienošanās ar darba devēju.

Pārceltā darba diena -30.aprīlis ir pirms svētku dienas – 1.maija. Ja 30.aprīļa darba diena netiktu pārcelta, tad tās ilgums būtu saīsināms par vienu stundu.

Kā norāda LM, darba dienu pārcelšanai nebūtu jāierobežo arī darbinieka tiesības izmantot ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Piemēram…

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment