Nošāva 2220 eiro dēļ. Noziegums Ķekavas mežā

Pirms trim gadiem, 2014. gada 4. septembra pievakarē, mežā Ķekavas novadā tika pamanīta degoša automašīna. Pēc degšanas tajā atrada cilvēka paliekas. Kaut arī DNS testu veica tikai pēc trim nedēļām (mirušais nebija atpazīstams), policijai un piederīgajiem uzreiz bija skaidrs, ka sadegušais ir 39 gadus vecais jelgavnieks Anatolijs Bakajs, ziņo laikraksts Latvijas avīze un portāls la.lv.

1. oktobrī aizturēja nozieguma veicējus: tolaik 20 gadus veco bezdarbnieku no Vecumniekiem Lauri Skuju un 19 gadus veco elektriķa palīgu no Baldones novada Ralfu Jāni Jahimoviču. 2016. gada 25. maijā Rīgas rajona tiesa par slepkavību, līķa apgānīšanu un aplaupīšanu Skujam piesprieda 17 gadu cietumsodu un Jahimovičam par slepkavības atbalstīšanu, līķa apgānīšanu un aplaupīšanu – 18 gadu cietumsodu, kā arī abiem jāsamaksā 100 000 eiro morālā kompensācija piederīgajiem.

Jahimovičs lietu pārsūdzēja apgabaltiesā un arī Augstākajā tiesā, kas nosūtījusi lietu atpakaļ iztiesāšanai Rīgas apgabaltiesā. Jahimovičs vēlas panākt, ka viņu netiesā par slepkavības atbalstīšanu, bet “tikai” par laupīšanu ar vardarbības piedraudējumu un izmantojot šaujam­ieroci, sevišķi smaga nozieguma slēpšanu, neapbedīta līķa apgānīšanu grupā pēc iepriekšējas vienošanas. Par to Jahimovičam arī celta jaunā prokuratūras apsūdzība, jo Augstākā tiesa uzskata, ka nav pierādīta Jahimoviča vaina slepkavības veikšanā. Protams, Jahimoviču gaida sods arī par to, ko viņš atzīst. Tie var būt pat 12 gadi cietumā. Abi jaunie vīrieši jau ir apcietinājumā kopš 2014. gada oktobra.

Rīgas apgabaltiesas sēde šā gada 1. februārī bija īsa, jo nebija ieradies Jahimoviča advokāts, savukārt Skuja no advokāta atteicās un vēlas pēc iespējas ātrāk izbeigt tiesvedību un pret pārinieka apsūdzības maiņu neiebilst. Nākamā tiesas sēde notiks nākamnedēļ.

Ievilināja mežā

Lai arī kā turpinātos tiesvedība un detaļās atšķirtos Jahimoviča un Skujas liecības, notikuma būtība Ķekavas mežā ir skaidra. Jelgavas cietuma šoferis A. Bakajs no darba brīvajā laikā uzpircis metāllūžņus. Kādā reizē pārdevējs bijis Jahimovičs, kurš pamanījis, ka Bakajam makā ir daudz skaidrās naudas. Jahimovičam radies plāns ievilināt viņu mežā, piesaistot draugu Skuju, par kuru zinājis, ka viņam mantojumā no vectēva ir pistole – Otrā pasaules kara laiku pusautomātiskā “Walther P38” (9 mm).

Jahimovičs piezvanījis Bakajam un pateicis, ka viņam kādās nomaļās mājās ir 300 kg vara. Cerējuši, ka Bakajam līdzi būs 1300 eiro. Visi trīs satikušies Krogsilā. Tā ir apdzīvota vieta Bauskas šosejas mežmalā. Vienā no nomaļākām vietām visi trīs izkāpuši. Skuja uzreiz izņēmis pistoli, notēmējis un vismaz vienreiz iešāvis Bakajam galvā un vienreiz krūškurvī, no kā jelgavnieks nomiris. Tad abi jaunie vīrieši pārmeklējuši nogalināto un automobiļa “Renault Espace” salonu, nolaupījuši 2220 eiro, divus mobilos telefonus, maisu ar metāllūžņiem un instrumentu kasti. Lai slēptu nodarīto, līķi iecēluši automobiļa salonā un ar Skujam piederošo “BMW 523” aizbraukuši uz Ķekavas “Neste” degvielas uzpildes staciju pēc pieciem litriem dīzeļdegvielas. Atgriezušies aplējuši automobili ar degvielu un aizdedzinājuši. “Renault Espace”, kas darbojies ar benzīnu un gāzi, uzliesmojis un sadedzis lielās liesmās. Jahimovičs savas drēbes un apavus iznīcinājis, bet Skujas apģērbu un apavus noslēpis Baldones novadā savās mājās trušu būrī, kur tos vēlāk atrada policija.

Prokurore Signe Dombrovska šobrīd apsūdzībā norāda, ka Jahimovičs ar Skuju bija vienojušies, ka pistoli Skuja izmantos tikai iebiedēšanai. Tas gan liek uzdot jautājumu: vai abi laupītāji tad nebaidītos, ka Bakajs, palicis dzīvs, vērstos policijā? Uz to man prokurore atbild, ka savā praksē redzējusi daudz neloģismu, turklāt abi apsūdzētie liecina, ka nav vēlējušies šaut un nogalināt, Skuja šāvis ekscesa stāvoklī, respektīvi, sanāk, ka nav savaldījies. Tam netic Bakaja piederīgie un viņu advokāte Vera Mihaiļenko, jo laupīšana notikusi bez maskām, Bakajs Jahimoviču zinājis un noteikti būtu gājis uz policiju.

Jahimoviču un Skuju policija ātri atrada, izsekoja un pierādījumus ieguva, izmantojot moderno tehnoloģiju paņēmienus.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru