“Rimi” veikalos pieaug pieprasījums pēc vegānu produktiem

Vegānisms kļūst aizvien populārāks gan pasaulē, gan Latvijā. Pēdējos 10 gados vegānisma piekritēju skaits ir palielinājies un turpina augt. Arī veikalos pieejamo produktu klāsts vegāniem domāto pārtiku turpina pieaugt. Rimi Latvia tīklā specializētie produkti vegāniem un veģetāriešiem pieejami jau vairākus gadus. Vegānu pārtika joprojām ir nišas kategorija, taču ar stabilu pieaugumu. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šo produktu pārdošanas apjoms audzis vidēji par 20%.

Rimi veikalos šobrīd ir pieejami ap 100 dažāda veida vegānu produktiem svaigajā pārtikā – dažāda veida vegānu dzērieni, piena aizvietotāji, sojas bāzes jogurti un deserti, biezpiena sieriņi, saldēti produkti, saldējumi. Ir pieejamas augu valsts izcelsmes alternatīvas sieram, kā arī paplašināts produktu klāsts pārstrādātās gaļas kategorijā.

Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms: “Lielākais pieprasījums (ap 44%) vegānu pārtikas grupā ir vērojams pēc dažādiem piena aizvietotājiem – rīsu, mandeļu, Indijas riekstu, kokosriekstu un sojas piena, kā arī izsmidzināmiem sojas bāzes putukrējumiem, vairāku veidu saldam krējumam un majonēzei. 29% vegānu produktu pieprasījumu sastāda sojas bāzes jogurti un dažāda veida deserti. 10% produktu pieprasījuma ir augu valsts alternatīva sieram, 16% – pārstrādātas gaļas alternatīvas. Produktu grupas, kurām redzam papildu pieprasījumu, ir dažādi saldie un sāļie kulinārijas izstrādājumi – mūsu sortimentā šobrīd ir kūkas, kruasāni, maize un saldētas picas vegāniem. Regulāri pārskatām sortimentu, lai to varētu paplašināt ar dažādiem jaunumiem. Plānojam nākotnē paplašināt sortimentu arī citās svaigās pārtikas kategorijās.”

Rīgā pieprasījums pēc vegānu produktiem ir lielāks, bet arī reģionos ir noteikta pircēju grupa, kas izvēlas vegānu produktus. Šobrīd jau vairākos Rimi veikalos ir ieviesti īpaši vegānu un veģetāriešu stendi, lai pircēji var atrast sev piemērotus produktus vienuviet. Šādi stendi ir pieejami lielākajos Rimi hipermārketos – tirdzniecības centros Alfa un Spice, Rimi supermārketos tirdzniecības centros Origo un Galleria Rīga, kā arī supermārketos Kr.Valdemāra ielā 62 un Ventspilī, J. Poruka ielā. Pavisam drīz šāds stends būs arī Rimi veikalā Rīgā, Juglas centrā. Nākotnē šādi stendi tiks ieviesti arī citos Rimi veikalos. Veikalos, kur šobrīd nav pieejami atsevišķi vegānu stendi, šie produkti klientiem ir pieejami attiecīgās produktu kategorijas plauktos, piemēram, biezpiena sieriņi pie biezpiena sieriņiem utt. Vegānu produkti ir atrodami visos Rimi veikalos, bet sortimenta plašums atšķiras atkarībā no veikalu formāta.

Olga Ļubina, Rimi veselīgas ēšanas eksperte: “Ja cilvēks plāno kļūt par vegānu, viņam pašam daudz jāizglītojas uztura jautājumos, plānojot savu ikdienas ēdienkarti. Ja ar esošajām zināšanām nepietiek, jāvēršas pie pieredzējuša uztura speciālista, kurš palīdzēs sastādīt uztura plānu tā, lai visas svarīgās uzturvielas tiktu uzņemtas pietiekamā daudzumā. Tā kā aizvien vairāk cilvēku izvēlas vegānu dzīvesveidu, veikalos nopērkams arvien plašāks vegānu produktu klāsts. Vegāniem noteikti ieteiktu ieskatīties graudaugu un pākšaugu plauktos, jo tur var atrast gan ikdienā plaši lietojamus produktus – rīsus, griķus vai grūbas, gan arī mazāk zināmus – kvinoju, bulguru, dažādu veidu lēcas, pat kvinojas un auzu pastu, ko iesaku pagaršot ne tikai vegāniem, bet arī visēdājiem, lai dažādotu savu ikdienas uzturu.”

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru