Aptuveni tajā pašā laikā pasaule ieraudzīja pirmo autora grāmatu. Milānas pirmais romāns Joks runāja par čehu inteliģences stāvokli padomju realitātes apstākļos. Jau toreiz Kundera teica, ka sabiedrība un valsts politiskā struktūra ir jādemokratizē. Šie bija pirmie zvani, kas vēlāk noveda pie Prāgas pavasara notikumiem.
Sabiedriskās aktivitātes un rakstnieka gājiens
Kad padomju karaspēks okupēja Čehoslovākiju, rakstnieks aktīvi piedalījās savas dzimtenes sabiedriskajā dzīvē. Viņš devās uz akcijām un demonstrācijām, stingri iestājoties pret notiekošo. Rezultātā viņa grāmatas tika aizliegtas publicēt, un tās, kas jau bija bibliotēkās, tika vienkārši izņemtas. Turklāt Milāna vairs nevarēja mācīt universitātē.
Tomēr Kundera nepārstāja rakstīt. Toreiz no viņa pildspalvas apakšas iznāca sirreālistiskais romāns “Dzīves te nav” un mīlasstāsts “Atvadu valsis”. 1975. gadā rakstnieks pārcēlās uz Franciju. Viņu uzaicināja mācīt Rennas universitātē. Vēl 1990. gadā viņš raksta divās valodās, bet pēc tam pāriet uz franču valodu, vienlaikus aizliedzot nevienam tulkot viņa romānus čehu valodā.
Pats Milāns sevi nesauca ne par čehu, ne par franču autoru. Viņš pievērsās Eiropas rakstnieka un Eiropas literatūras definīcijai. Tajā pašā laikā prozaiķis godīgi atzina, ka franču valoda paplašināja viņa daiļrades apvāršņus un ļāva ar viņa daiļradi iepazīties vairāk cilvēku visā pasaulē.
Mūzika rakstnieka dzīvē
Mūzika rakstnieka dzīvē ieņēma tikpat svarīgu vietu kā literatūra. Pirmkārt, viņš ir dzimis mūziķa ģimenē, tāpēc burtiski uzauga klavieru skaņās. Otrkārt, bērnībā viņš iemācījās spēlēt un Otrā pasaules kara laikā strādāja nepilnu slodzi spēlējot džezu.
Milāns komponēja savus skaņdarbus un baudīja slavenu komponistu darbus. Piemēram, kad 70. gados viņam tika liegta iespēja mācīt un izdot savas grāmatas, glābiņu viņš atrada Jāņa Ksenaka darbos: “Man gadījās iemīlēties Jāņa Ksenaka mūzikā savā vistumšākajā periodā. dzīve un manas dzimtās valsts dzīve.
Lasi arī: Tavs mīlestības kods: tavs perfektais pāris, izmantojot numeroloģiju
Lasi arī: Kādas rotaslietas tev piestāv saskaņā ar tavu zvaigžņu zīmi un nesīs lielu veiksmi
Raksturojot savus dziesmu tekstus, Kundera bieži lietoja mūzikas terminus. Viņam romāni un noveles tika būvētas pēc mūzikas kompozīcijas likumiem. Turklāt autors mīlēja polifoniju, tas ir, vairāku sižetu veidošanu vienā darbā, kas bija vienādas tiesībās.
Pēc romāna “Atvadu valsis” uzrakstīšanas Milāns domāja beigt rakstnieka karjeru. Viņam šķita, ka viņš ir pateicis visu, ko vajadzēja. Tomēr pārcelšanās uz Franciju dramatiski mainīja rakstnieka dzīvi. Tā radās romāni “Smieklu un aizmirstības grāmata” un “Esības nepanesamais vieglums”. Pēdējais gandrīz nekavējoties kļuva par bestselleru.
Ja vēlaties izlasīt kādu no Kunderas romāniem, varat sākt ar šo grāmatu. Lai gan Milāna vairs nav mūsu vidū, viņš atstāja lielu mantojumu. Un tas ir tā vērts!