Šogad negatavosim ievārījumu – lūk, alternatīva, kas atvieglos jums dzīvi!

Saskaņā ar statistiku, katram otrajam ir veca vecmāmiņas recepte Visās receptēs bez izņēmuma tiek ņemts 1 kg cukura uz 1 kg ievārījuma.

Sāksim ar to, ka cukura norma dienā pieaugušajam ir 25 g (tas ir aptuveni 5-6 tējkarotes). Kam pēc būtības būtu jāizslēdz viss pārējais…

Nevis saldumus, bet pārējo principā. Principā mēs varam šeit pabeigt! Un ir skaidrs, ka “veselīgā” burciņā mēs iegūstam tik daudz kaitīgā cukura. Bet vai pēc vārīšanas vitamīni tur paliek, tas ir liels jautājums!

Nav nepieciešams sevi noliegt. Neviens nevienu neatrunā

Mēs visi esam šeit, lai ēstu visu un neliegtu sev garšīgus našķus. Var ēst ievārījumu, bet reti un ar mēru.

Un nav vajadzības apveltīt burciņu cukura un ogas vienādās proporcijās ar jebkādām maģiskām ārstnieciskām īpašībām. Vai jums tas garšo? – Garšīgi! Labi, tagad viss ir beidzies!

Cukurs – diabēts un liekie kilogrami vasarai

Cukurs bez cukura diabēta un tā sekām izraisa arī aptaukošanos, holesterīna plankumus asinsvados, locītavu un ādas problēmas, priekšlaicīgu organisma novecošanos un kaudzi citu problēmu.

Lasi vēl: Vecmāmiņas recepte: biezpiena sacepums ir ideāls deserts. Garšīgi, kā bērnībā!

Tas nav pats cukurs, bet gan daudzums. Tāpēc apēst pāris karotes sava iecienītā ievārījuma ir brīnišķīgi! Bet vai uz visu ziemu ir jāsavāra 20 burkas?

Jo ilgāk ievārījums tiek vārīts, jo mazāk vitamīnu tajā paliek. Ir priekšrocības, protams! Ievārījums saglabā vajadzīgās šķiedrvielas un vitamīnus, taču vārot to kļūst ievērojami mazāk nekā svaigās ogās.

Ko darīt ar ogām un augļiem ziemai?

Nomierināsim dvēseli – pagatavosim divas trīs burciņas ievārījuma ziemai. Bet lielāko daļu ogu vajadzētu sasaldēt un izžāvēt, jo tādā veidā tās būs daudz izdevīgākas. Un garša… pārliecinies pats ziemā.

Tie paši konditorejas izstrādājumi. Vai nu pagatavo ar ievārījumu, vai pievieno īstas avenes…

Vecmāmiņas padoms ne vienmēr ir pareizs

Ir pienācis laiks atzīt, ka daudzi vecmāmiņas padomi ne vienmēr darbojas. Mūsu vecmāmiņas vārīja ievārījumu, jo vajadzēja kaut kā saglabāt ražu un ziemā kaut ko ēst.

Toreiz ledusskapju nebija, tie tikai sāka parādīties! Ko mēs varam teikt par atsevišķām saldētavām.

Mēs bieži aizmirstam, ka dzīvojam modernā pasaulē un mums ir tik daudz veselīgāku iespēju. Nav nepieciešams likt ogas katliņā, apbērt ar simtsvaru cukura un vārīt uz plīts 10 stundas.

Leave a Comment