Tiek atvērta sociālās rehabilitācijas programma no psihoaktīvām vielām atkarīgiem bērniem

Izveidotā programma paredzēta 12-18 gadus veciem bērniem, kuriem narkologs, izvērtējot bērna veselības stāvokli, secina, ka ir novērojama psihoaktīvo vielu lietošana vai tieksme uz atkarības veidošanos. Rehabilitācijas periods ilgstošs – līdz 12 mēnešiem. Pakalpojumu var saņemt pēc pilna motivācijas un ārstēšanas kursa pabeigšanas narkoloģiskajā ārstniecības iestādē vai pēc narkologa noteiktā ārstēšanas kursa pabeigšanas.

Programmas darbība notiek terapeitiskā vidē ar diennakts izmitināšanas apstākļiem, strukturētu dienas, nedēļas un mēneša plānu. Lai nodrošinātu uz klientu vērstu pieeju, pakalpojumam ir piesaistīti speciālisti: sociālais darbinieks, psihologs, sociālais rehabilitētājs, dežurants, pēc nepieciešamības – funkcionālie speciālisti (ergoterapeits, mākslas terapeits). Paralēli rehabilitācijas pakalpojumam tiek nodrošināta izglītības saņemšana normatīvos noteiktajā kārtībā.

Pēc Labklājības ministrijas izsludinātā publiskā iepirkuma un līguma noslēgšanas 2019. gada 11.februārī, VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”” slimnīca uzsāk realizēt sociālās rehabilitācijas programmu no psihoaktīvām vielām atkarīgiem bērniem. Sociālās rehabilitācijas mērķis ir veicināt bērna atteikšanos no psihoaktīvo vielu/atkarību izraisošo procesu lietošanas, kā arī motivēt klienta atgriešanos pilnvērtīgā dzīvē kā attīstīties un pilnveidoties spējīgai personībai atbilstoši vecumposmam.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra apkopotajiem statistikas datiem ar katru gadu pieaug to personu skaits (15-34 gadi), kuri ziņo par dažādu narkotiku (kaņepes, kokaīns) lietošanu pēdējā gada laikā. Tāpat Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2014.–2020. gadam akcentē psihoaktīvo vielu lietošanas un citu atkarību izraisošu uzvedību novēršanu.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru